27.04.2020 ІІ молодша “Б” (Сонечко) (Вихователі Білевщук О.В., Кишка Т.Ю.)

Заняття  Розвиток мовлення
Тема: Наша вулиця.
Мета: Закріпити та поглибити знання дітей про рідне місто. Вчити розповідати про вулицю , на якій знаходиться дитячий садок, та вулицю ,на якій розташований їх будинок. Продовжувати чітко відповідати на запитання, будувати словосполучення та речення за поданим зразком. Розвивати мовлення, поповнювати активний словник, уточнити поняття “адреса” , “будинок” ,” квартира”. Виховувати навички безпечної поведінки на вулиці та дбайливе ставлення до рідного міста.
Матеріал: фотографії куточка вулиці ,на якій знаходиться дит. садок.
1Бесіда з дітьми
-Чи подобається  вам наше місто?
-Як воно називається?
Про нього ми говоримо- наше рідне місто.
– Чому ми так називаємо його?(ми тут. народилися і живемо) Кожне місто чи село – це багато вулиць, доріг, людей ,які мешкають у ньому.
– Як називається вулиця , на якій ви живете? Який номер будинку чи квартири? Це ви назвете адресу.
Для всіх вас є ще один будинок ,де ви проводите багато часу, де тут граєтесь з друзями, займаєтесь, співаєте, танцюєте, спілкуєтесь. Це – дитячий садок.
-Як називається наш дит.
садок? – Наша група?
_На якій вулиці знаходиться садок?
Дидактична гра ” Вулиця, де наш садок”
Мета: вчити за допомогою дорослих складати розповідь про вулицю на якій знаходиться дитсадок.
Орієнтовний варіант розповіді
Кожного ранку ми поспішаємо на вулицю…(назва) , тому що на ній знаходиться наш дитсадок. Уздовж неї височить одноповерхові, двоповерхові будинки. Біля дороги посаджені дерева, кущі, квіти .Ранком на вулиці дуже багатолюдно.Усі кудись поспішають: діти- до дитсадка та школи, а дорослі  на роботу. По вулиці проходить гарна асфальтована дорога. Нею їздить багато транспорту: автомобілів, автобусів, трамваїв. На вулиці ,де наш садок , є магазини, кафе, парк. Ця вулиця широка і гарна.
(Діти переказують розповідь)
Зараз весна і наше місто змінилося.
-Що роблять люди цієї пори на його вулицях? (прибирають, підмітають, білять стовбури, садять квіти на клумбах)
-Як ви гадаєте, для чого роблять усе це?(щоб вулиця була красивою, чистою, затишною , щоб усім людям приємно нею іти чи їхати)
Дид. гра “Вислови думку”
Мета: вчити сам. висловлювати свою думку про свої дії в різних ситуаціях.
Що потрібно зробити?
-Дівчинка переходить дорогу на червоне світло. Що б ти їй сказав?
– Хлопчик викинув папірець від цукерки на тротуар(твої дії)
– З вікна чужого будинку йде дим (твої дії)
– Біля вас зупиняється авто з незнайомцями і пропонують  сісти до них в машину прокотитися (ваші дії)
Відповіді дітей.
3 Підсумок заняття
Як нам потрібно поводитися ,щоб усі вулиці нашого міста були чистими і затишними?