17.04.2020 Старша “Б” (Віночок) (Вихователі Башмачнікова О.О., Бородіна Н.В.)
1 Заняття. Ліплення.
Тема. Великодній кошик.
Мета: розвивати мовлення, увагу, пам’ять, образне мислення, творчу уяву, емоційну сферу, дрібну та загальну моторику, координацію рухів, посидючість; виховувати любов та інтерес до народних свят та звичаїв; учити дітей ліпити в техніці пластилінографії; вправляти у скачуванні кульок із пластиліну та розкочуванні «ковбасок», у розумінні віршованого тексту; мотивувати дітей заохоченням, схваленням, підкресленням значущості їхніх зусиль для отримання позитивного результату; активізувати словник дітей за темою « Великдень. Писанки».
Матеріал: картинки із зображенням писанок; зображення писанок, розрізані на 6 – 9 частин; картонні форми яєць та кошика, пластилін, дощечки, стеки.
Хід заняття.
Читання вірша.
Свято Пасхи недалечко
Свято Пасхи недалечко, Доброзичливо, з любов’ю
Люди звичай бережуть,- Мати щирі почуття,
Розмальовують яєчка, Людям зичити здоров’я
Пишні пасочки печуть. І щасливого життя.
Святкування йде віками,- Святість – це чарівне слово,
Це такі чудові дні: Тільки треба так зуміти,
В гості йти, під рушниками Щоб життя своє святково
Страви нести запашні. У труді й добрі прожити.
-Як у вірші розповідають про свято?
-Як святкують свято Великдень у вашій сім’ї?
Динамічна пауза « Розмалюю писанку»
Діти виконують рухи відповідно до тексту вірша.
Пензлики приготували,
Сонечко намалювали,
Хвилю річки,
Рівну стрічку,
Кольорові квіточки
І зелені гілочки,
Вийшла писанка на диво,
І барвиста, і красива!
Розвивальна гра « Склади писанку»
Продуктивна діяльність.
Діти працюють самостійно під музичний супровід.
Підсумок заняття.
-Тепер ми маємо справжні великодні кошики до свята.
Башмачнікова О.О.
Виконали. Дякуємо!