27.03.2020 Поради інструктора з фізкультури (Інструктор з фізкультури Бузун Ю.О.)

Вправи для дітей зі сколіозом

Своєрідна гімнастика, як метод боротьби з викривленням хребта (зі сколіозом), з’явилася ще в I столітті до н.е. і порекомендував її Цельс Авл Корнелій. Відразу треба уточнити, що однієї лікувально-профілактичної гімнастики буде не достатньо, потрібно поєднувати в комплексі масаж, фізіотерапію

Розглянемо найважливіші та дієві способи боротьби зі сколіозом і методи .

Вправа для дітей зі сколіозом №1

Лежачи на животі ноги і руки прямі, паралельні одні одним. Зігнемо в лікті ліву руку, праву разом з лівою ногою піднімаємо над рівнем підлоги й утримуємо в такому положенні, скільки дозволяють м’язи. Після розслаблення повторюємо вправу 4-5 разів, помінявши руки і ноги. Через кілька підходів повторення цієї вправи можна взяти не важкі для дитини гантелі, щоб збільшити навантаження на сину.

Вправа для дітей зі сколіозом №2

Лежачи на животі ноги і руки прямі, паралельні одні одним. Одночасно піднімаємо руки і ноги над підлогою, утримуємо в даному положенні близько 5 секунд, повільно опускаємо у вихідне положення вправи.

Вправа для дітей зі сколіозом №3

Стаємо на «карачки». Руки прямі, ноги згинаємо в колінах під кутом рівно 90 градусів.Праву руку відриваємо від підлоги і витягаємо вперед, одночасно витягаємо ліву ногу. Рука і нога повинні бути паралельні до підлоги і одні одним. Утримуємо кілька секунд в такому положенні і міняємо ногу і руку.

Вправа для дітей зі сколіозом №4

Однією з найефективніших вправ для всіх груп м’язів є підтягування на перекладині. Починати потрібно з захвату руками на ширині плечей. Якщо дитині важко, їй можна допомогти, притримуючи за талію. Не потрібно прагнути підтягнутися вище, головне робити цю вправу якісно, без ривків. Тримати спину рівно, не вигинаючи і не відхиляючись. Обов’язково зверніть увагу на те, що долоні дивляться від себе,

Вправа для дітей зі сколіозом №5

  • Частіше гуляйте на вулиці, особливо в хвойному лісі, за містом.
  • Побільше думайте про хороше, не витрачайте свій час на негативні думки.
  • Смійтеся якомога більше, адже сміх продовжує життя.
  • Обов’язково здоровий сон не менше 7 годин на добу.
  • Запишіться на секцію плавання. Зміцнення м’язів спини і хороші емоції гарантовані.
  • Постійно стежте за рівною спиною і консультуйтеся з лікарем-фахівцем.
  • Для розслаблення м’язів спини дуже корисно придбати вібромасажер.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.