22.05.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)
Малювання. «Сонечко,сонечко,заглянь у віконечко!»
Мета: викликати інтерес до малювання сонечка,що грається сонячними зайчиками – кружечками й кілечками;показати подібність та відмінність між кругом та кільцем(на вигляд та за способом зображення);вправляти в малюванні пензлем;розвивати відчуття форми і кольору;виховувати старанність.
Матеріал: гуаш,пензлі,ватяні палички,білі аркуші паперу,баночки з водою,серветки.
Хід заняття.
1.Організаційний момент.
Сюрпризний момент – прихід сонечка.
2.Основна частина.
Читання вірша В.Шипунової «Сонечко».
Сонце посміхається – золоті промінчики.
Сонечко качається на пухкій хмаринці.
Кидає сонечко золотії м’ячики.
У калюжах граються сонячнії зайчики.
– Яке сонечко? На чому качається сонечко? Що кидає нам сонечко? Чи подобається вам сонечко? Чому?
2.Мотивація.
– І сьогодні ми з вами намалюємо багато сонечок із сонячними зайчиками.
3.Продуктивна діяльність. Показ зразка,інструктаж виконання роботи.
Показую круг та кілечко. – Чим ці форми відрізняються одна від одної?(У колечка в середині є дірочка,а в круга немає;коло схоже на тарілку,а кільце на бублик). – Якого кольору буває сонечко?(червоне,жовте,жовто – гаряче,рожеве). І промінці в нього бувають різні,
Пальчикова гра «А вже красне сонечко».
А вже ясне сонечко припекло,припекло і усюди золото розлило.
І струмочки радісно все дзюрчать.все дзюрчать.
Журавлі курличуть і вже летять,вже летять…
Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога вихователя.
Діти вибирають колір і починають малювати.
4.Підсумок. Виставка і аналіз дитячих робіт.
Ілляшенко Т.П.