15.04.2020 Середня “Б” (Бджілка) (Вихователі Юва О.В., Шерепа Д.В.)
Тема дня «Ігротека : великодні ігри з крашанками»
1.Зан. Ознайомлення з соціумом
Тема: «Весна прийшла, свято принесла»
Мета: сприяти розвитку дітей до свята Великодня; розширити та поглибити знання дітей про Великодні свята(обереги, символи); показати красу і значущість одного найвеличніших християнських свят; виховувати повагу до традицій свого народу, любов до рідного краю.
Матеріали: ікона, великий кошик, крашанки, писанки, пасха, рушники.
Хід заняття
1 . Ігровий момент – дорослий пропонує розглянути Великодній кошик.
- До якого свята підготовлений цей кошик?
- Які весняні свята вам ще відомі?
2.Читання вірша про Великдень
-Гей , Великдень! На голівоньку вінок,
Гей, весна! А у кошик – крашанок,
Що несе мені вона? – Люди добрі! Йде Великдень,
Сонце, квіти в додаток Несе білу пасху, дзвонить в дзвони
Ці п*яток курчаток Розсипає радощі і ласку.
Пташеняток у садок, Воротонька відчиняймо,
Зайченяток у лісочку Гостоньків вітаймо.
3 .Розглядання великоднього кошика
- Що лежить в кошику?
- Які яйця люди готують до свята?
- Хто розписує писанки?
4.Фізкультхвилинка «Дістань писанку»
5.Розглядання ілюстрацій картин, присвячених Великодню.
– Що зображено на картині?
– Коли ми святкуємо це свято?…
6 . Підсумок заняття
- До якого свята ми готуємось? Що воно означає? Які основні символи Великоднього свята?
2.зан. Аплікація
Тема: «Гарна писанка у мене»
Мета : продовжувати вчити дітей правильно тримати ножиці, розрізати папір по прямій лінії та вирізати предмети круглої форми; розвивати уяву, творчу фантазію, чуття ритму, виховувати любов до народних свят, бажання брати участь у їх підготовці.
Матеріали: заготовки – шаблони у формі яйця, кольоровий папір, паперові смужки, клей, клейонки, серветки.
Хід заняття
1 .Організаційний момент
Бесіда з дітьми про свято Великодня.
2 . Читання вірша «Гарна писанка у мене»
Гарна писанка у мене І дрібнесенько ялинку,
Мабуть, кращої нема. Й поясочок поміж них.
Мама тільки помагала, Хоч не зразу змалювала
Змалювала дрібно квіти, (зіпсувала П*ять яєць)
Вісім хрестиків малих Та як шосте закінчила
Тато мовив : «Молодець!»
3 .Мотивація : «Прикрасимо наші яєчка і подаруємо їх своїм рідним»
4 . Розглядання зразків та пояснення роботи.
5 . Самостійна робота дітей.
- Підсумок заняття. Розглядання готових яєчок.
– Якими візерунками ви прикрашали яєчка?
Вихователь Юва О. В.