14.05.2020 Поради інструктора з фізкультури (Інструктор з фізкультури Бузун Ю.О.)

Вправи для розслаблення м`язів для дітей дошкільного.

Дуже важливо навчити хворої дитини правильно розслабляти напружені м`язи.

 1. Початкове положення – дитина стоїть, спина пряма, голова піднята, руки витягнуті уздовж тулуба, ноги розставлені на ширину плечей, носки розведені в сторони. На рахунок 1 дитина повинна підняти руки вгору, на рахунок 2 – нахилитися, утворюючи прямий кут, і витягнути руки вперед, на рахунок 3 – розслабити м`язи рук і «звалити» їх, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення. Повторити кілька разів.
 2. Початкове положення – дитина стоїть, ноги розставлені на ширину плечей або зімкнуті, носки нарізно, руки витягнуті уздовж тулуба. На рахунок 1 дитина повинна підняти руки вгору, на рахунок 2 – нахилитися під прямим кутом, на рахунок 3 – розслабити м`язи однієї руки і «упустити» її, на рахунок 4 – розслабити м`язи другій руки, на рахунок 5 – повернутися у вихідне положення. Повторити 3-4 рази.
 3. Початкове положення – дитина стоїть, спина пряма, голова піднята, руки зігнуті в ліктях, кисті на поясі, ноги на ширині плечей, носки в сторони. На рахунок 1 дитина повинна нахилити корпус вперед і витягнути руки вперед на рівні голови, на рахунок 2 – розслабити м`язи однієї руки ( «звалити» її), на рахунок 3 – розслабити м`язи другій руки, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення. Повторити 3-4 рази.
 4. Початкове положення – дитина стоїть, руки зігнуті в ліктях, кисті на талії, ноги розставлені. На рахунок 1 дитина повинна нахилитися вперед з витягнутими руками, на рахунок 2-3 – одночасно розслабити м`язи обох рук, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення. Повторити 3-4 рази.
 5. Початкове положення – дитина стоїть, ноги зведені разом, носки розведені в сторони, руки зведені за спиною, долоні стикаються. На рахунок 1 дитина повинна відставити праву ногу в праву сторону, на рахунок 2 – нахилитися під прямим кутом, не розмикаючи рук, на рахунок 3 – розслабити м`язи рук і «звалити» їх, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення. Повторити 3 ~ 4 рази.
 6. Початкове положення і руху ті ж, що і в 5 вправі, але дитина повинна зробити крок лівою ногою в ліву сторону.
 7. Початкове положення – дитина стоїть, спина пряма, голова піднята, ноги розставлені на ширині плечей, руки зімкнуті в замок за головою. На рахунок 1 дитина повинна нахилити корпус вперед під прямим кутом, на рахунок 2-3 – розслабити руки і «звалити» їх, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення.
 8. Початкове положення – дитина стоїть, спина пряма, голова піднята вгору, ноги розставлені, руки підняті вгору і злегка розведені в сторони. Дитина повинна нахилити корпус під прямим кутом і одночасно розслабити м`язи обох рук, потрясти руками, покачати їх в різні боки і повернутися в початкове положення.
 9. Початкове положення те ж, що і в 8 вправі. На рахунок 1 дитина повинна нахилити корпус під кутом 90 градусів і одночасно розслабити м`язи однієї руки, на рахунок 2 – потрясти її, покачати з боку в бік, на рахунок 3 – розслабити м`язи другій руки і потрясти її, на рахунок 4 – повернутися у вихідне становище.
 10. Початкове положення – дитина стоїть, руки опущені уздовж тулуба, ноги розставлені на ширині плечей, носки нарізно. На рахунок 1 дитина повинна нахилити корпус вперед під прямим кутом і розслабити м`язи рук, на рахунок 2 – зробити правою ногою крок вправо, потрясти руками і приставити ліву ногу, на рахунок 3 – зробити крок в ліву сторону, потрясти руками і приставити ногу, на рахунок 4 – повернутися у вихідне положення. 11. Початкове положення – дитина лежить на спині його ноги зімкнуті, руки розташовані уздовж тулуба. Дитина повинна зігнути ногу в коліні під прямим кутом і злегка потрясти її, то ж повторити з іншою ногою.

Вправи на рівновагу

 1. Початкове положення – дитина стоїть, спина пряма, голова піднята, руки зігнуті в ліктях, кисті на тулуб, ноги на ширині плечей, носки в сторони. Дитина повинна встати на носочки і постояти в такому положенні 15 секунд, потім повернутися у вихідне положення. Повторити 5-6 разів.
 2. Початкове положення – дитина стоїть, руки зігнуті в ліктях, кисті на талії, ноги на ширині плечей, носки розведені в сторони. Дитина повинна встати на носочки, потім відірвати одну ногу від опори (підлоги), постояти на одній нозі протягом 15 секунд і повернутися у вихідне положення. Повторити 5-6 разів.
 3. Початкове положення – те ж саме, що в 2 вправі. Дитина повинна підняти іншу ногу, постояти протягом 15 секунд і повернутися у вихідне положення. 4. Початкове положення – дитина стоїть, руки зігнуті в ліктьових суглобах, кисті на талії, ноги розставлені на ширині плечей, носки розведені в сторони, спина пряма, голова піднята.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.