10.04.2020 Поради методиста (Вихователь-методист Панчошна О.Г.)

Як разом з малюком цікаво та з користю провести карантин.

За цей карантинний місяць, який продовжили до 24.04.2020 і діти, і батьки втомились від одноманітності. Дехто рятується різноманітними іграми. Дехто – мультфільмами й переглядами відео.

Але ми не радимо давати вільний доступ малюкам до перегляду мультфільмів на комп’ютері, а рекомендують організувати час так, аби проводити його цікаво й необтяжливо.

Кілька корисних варіантів, якими можна зацікавити дитину під час карантину.

Аби малювання стало цікавішим, запропонуйте малюкові помалювати не лише олівцями чи пензликом, а й речами, які завжди є під рукою. Можна взяти використану зубну щітку, ватні палички, пластикову трубочку, свічку, зібганий папір, штамп з картоплі чи поролону.

Через те, що всі магазини закриті, купити те, що хоче дитина дуже складно. Так чому ж не зробити іграшки своїми руками? Наприклад, кінетичний пісок, його важко придбати, але можна зробити власноруч.

Вам знадобиться

✔️ харчова сода;

✔️ гель для миття дитячого посуду (для запобігання алергії);

✔️ харчовий барвник.

З нього можна ліпити казкові замки, взявши замість пісочниці картонну коробку.

Аби на карантині не витрачати марно час, робіть з дитиною аплікації, адже це дуже корисно для розвитку дрібної моторики. Познайомте дитину з мистецтвом оригамі, зробіть з нею фігурки для настільного театру і розігруйте казки.

Читаємо разом

Проведіть з дитиною ігри за ілюстраціями, наприклад, нехай знайде заданий предмет на картинці, порахує зображені предмети, придумайте продовження казки разом тощо. Зацікавити увагу малечі дуже просто, потрібно тільки бажання.

Подарунки своїми руками

Варто зберегти дитячі роботи своїми руками та зробити портфоліо дитини на згадку для всієї родини, подарувати виріб комусь з родини чи друзів. Так дитина зрозуміє, що дарувати подарунок приємно так само, як і отримувати. Тим часом, вона буде розвивати своє мислення, моторику ручок та уяву.

Пізнавальні мультики

Разом із дитиною відмовтесь на деякий час від комп’ютера, телевізора, планшета, це буде складно, але покажіть це дитині на своєму прикладі.

Згідно з санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, перегляд розважальних телепередач та мультфільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день.

Дітям 3–4 років можна дивитись телевізор 20 хвилин, 5–6 років – 30 хвилин на день.

За комп’ютером дитина дошкільного віку може перебувати не більше 15 хвилин. Не забувайте контролювати змістовність таких розваг. Після перегляду мультфільму потрібно обов’язково провести бесіду з дитиною і з’ясувати, що нового вона дізналася. Нехай розповість вам свої враження, що сподобалось, а що ні.

Обговоріть поведінку персонажів мультфільму, запропонуйте дитині переглянути такі мультфільми:

✔️«Дівчинка і зайці»;

✔️«Івасик Телесик»;

✔️«Котик і Півник»;

✔️«Кривенька качечка»;

✔️«Про дівчинку, яка наступила на хліб»;

✔️ а також сучасні пізнавальні «Фіксики» та серія «Уроки тітоньки Сови».

Дивіться разом з дитиною пізнавальні відео про будову Всесвіту, про екзотичних тварин, про явища природи, про цікаву математику. Головне, такі перегляди повинні бути у присутності батьків, аби дитина могла спитати, що не зрозуміло, або обговорити цікаві моменти під час перегляду.

Безпека вдома

Перебуваючи з дитиною на карантині, подбайте про безпеку свою та оточуючих.

Пам’ятайте:

❗️ Малюк не повинен сам вмикати та вимикати електричні прилади;

❗️ Не залишайте в доступному місці побутову хімію, ліки, ножиці, ножі, інструменти, ювелірні прикраси, дрібні іграшки (менше, ніж 3 сантиметри у діаметрі);

❗️ Не залишайте без нагляду батарейки від пультів телевізорів та годинників, запальнички, сірники;

❗️ Не відчиняйте навстіж вікон для провітрювання у присутності дітей, не ставте на краї столу посуд з гарячою водою;

❗️ Не залишайте дітей самих навіть на короткий проміжок часу, адже малюки-дошкільнята дуже допитливі.

Долучайте до домашньої роботи

Малюк може сам скласти своє ліжко, прибрати іграшки та одяг у шафу, випрати свої дрібні речі та ляльковий одяг, допомогти мамі помити посуд.

Дуже цікаво виготовити разом з мамою чи бабусею печиво, зліпити вареники, а потім пригостити всю сім’ю, обов’язково дитину потрібно хвалити та говорити, що в неї все гарно виходить. Це надає дитині натхнення добити ще більше.

Нехай перебування з дитиною під час карантину принесуть батькам задоволення від спілкування, а малюкам-дошкільнятам – приємні хвилини для пізнання довкілля, фізичного загартування, розвитку здібностей, творчості та фантазії.