10.04.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)

Малювання

Сонечко заглядає у віконечко

Програмовий зміст: учити дітей передавати знайомі предмети з чіткою геометричною основою; поєднувати їх із прямими лініями та використовувати техніку нанесення лінії; розвивати в дітей інтерес до навколишнього світу; виховувати охайність, любов до малювання.

Матеріал: гуаш жовтого кольору, пензлики, баночки з водою, аркуш паперу з намальованою рамкою «віконце», зразок.

Читаю вірш Є. Железнякова.

СВІТИТЬ НИНІ СОНЕЧКО

Світить нині сонечко

У моє віконечко,

Світить воно, гріє,

Все село радіє.

• Про що віршик?
  • Що сонечко робить?
  • Куди світить сонечко?
  • Хто радіє сонечку?
  • Якого кольору сонечко?
  • Подивіться, сонечко світить у вікно, але воно сьогодні якесь сумне. Та й гріти щось сильно нас не хоче. Чи не знаєте ви, чому сонечко засумувало?
  • Я пропоную вам намалювати друзів для сонечка, багато сонечок. Зараз я вам покажу, як ми малюватимемо сонечко. Беремо аркуш паперу з намальованим віконечком, у якому і будемо малювати сонце. Умочуємо пензлик у жовту фарбу і малюємо посередині віконця коло, потім замальовуємо коло також жовтою фарбою. Це й буде сонечко. Але ще чогось сонечку не вистачає. Діти, як ви вважаєте чого? (Промінчиків).
  • Так, молодці. Зараз малюватимемо сонечку промінчики. Умочуємо пензлик у жовту фарбу і від країв кола по всьому колу малюємо лінії –промінчики. Закінчивши роботу, промиваємо пензлик і витираємо ганчіркою. Ось і вийшло таке чарівне веселе сонечко.

Пальчикова вправа «Сонце гріє промінцями»

Сонце гріє промінцями,

(Показати пальчиками промінці)

Нас цілує, наче мама.

У віконце заглядає,

(Показати рукою на вікно)

Погуляти нас вмовляє.

(Пальчики «бігають» по столу).

Робота дітей.

Підсумок

– Що ми з вами робили?

– Як малювали, яким кольором?

Вихователь Ілляшенко Т.П.