08.05.2020 І молодша “Б” (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня : « Мої ручки»
Заняття№1 Музичне ( за планом муз. керівника)
Заняття №2 Худ. література
Читання твору Г. Чорнобицької «Добре руки помила»
Мета: продовжувати вчити дітей уважно слухати твір, позитивно реагувати на його зміст, домагатися точності змісту тексту у відтворенні дорослого; формувати навички діалогічного мовлення, охоче вступати в контакт, відповідати на запитання різними типами речення; закріплювати правила догляду за своїм тілом; розвивати вміння виражати своє ставлення до героїв твору, коментувати події; виховувати інтерес до художнього слова.
Обладнання: лялька Марічка, вірш Г. Чорнобицької «Добре руки помила».
ХІД ЗАНЯТТЯ
Ігрова ситуація. До діток у гості приходить лялька Марічка з брудними руками. Вихователь звертає на це увагу дітей.
Читання твору Г. Чорнобицької «Добре руки помила».
Доню! Ручок не помила,
А вже коржика вломила?
І до столу хочеш сісти.
Як ти будеш кашку їсти?
В тебе ж пальчики й долоні
Від пісочку аж червоні.
Доня руки мила, мила,
Білу піну з мила збила
І водички не жаліла.
Як помила, аж зраділа,
Поспіша до столу сісти
Полуниці й кашу їсти.
Бесіда за змістом твору.
- Про кого розповідається у творі?
- А що ж зробила доня?
- Чи можна сідати за стіл, не помивши руки?
- Як потрібно мити руки?
- Які Помічники нам потрібні, щоб руки були чисті?
Пальчикова гімнастика «Миємо рученята».
Вихователь читає віршовані рядки.
Діти імітують процес миття рук і виконують рухи кистями відповідно до змісту тексту вірша.
Кран з водою ми відкрили.
Узяли духмяне мило.
Ручки терли, ручки мили.
Потім ми поклали мило.
Ручки вимиті струсили.
Рушничок м’який дістали.
Чисті руки витирали
Підсумок заняття.
Вихователь Волохова Н.О.