31.03.2020 Середня “В” група (Зірочка) (Вихователі Варкентін С.М., Стадник О.Є.)
Планета земля наш спільний дім
Логіко-математичний розвиток
Тема. Безпечні іграшки
Мета: закріплювати вміння дітей лічити кількісною, порядковою, зворотною лічбою; удосконалювати вміння встановлювати часові відношення; закріплювати знання про об’ємні геометричні фігури; розвивати довільну пам’ять; спонукати інтерес до занять.
Матеріал: площинні зображення тварин, картки із зображенням цифр, об’ємні й плоскі Геометричні фігури.
ХІД ЗАНЯТТЯ,
- Організаційний момент ^
. Вихователь пропонує дітям перетворитися на маленьких кошенят
Сьогодні ви маленькі кошенята. Спробуйте показати: як нявкатимете, коли захочете їсти; коли хочете пити погуляти; коли ви погано почуваєтеся тощо
.
Діти імітують поведінку кошенят.
- Дидактична гра «Скільки? Який?
Вихователь виставляє на дошку площинні зображення кошенят.
— Скільки всього кошенят? (П’ять.)
Вихователь-під фігурками кошенят виставляє площинні зображення цуценят. .
Скільки цуценят? (Чотири.)
— Кого більше? На скільки?
— Що потрібно зробити, аби їх було порівну? (Лічити кошеня або додати цуценя.)
— Що потрібно зробити, аби залишились одне коненя і одне цуценя?
Діти прибирають зайві фігури.
— Скільки тваринок залишилося?
— До кошеняти й цуценяти прийшло козеня. Скільки разом їх стало? .
Вихователь виставляє фігурку козенят.
– Потім прийшло порося. Скільки тваринок стало?.
Виставляє фігурку поросяти.
— Незабаром до веселої компанії приєдналося теля.
Виставляє фігурку.теляти.
— Порахуйте, скільки всього тварин. Як можна назвати всіх тварин? (Свійські тварини.)
— А тепер порахуйте у зворотному порядку.
Хто стоїть першим? Хто останнім?
Хто стоїть між кошеням і козеням?
— Хто стоїть за поросям?
— Хто стоїть перед поросятком?
- Дидактична гра «Учора, сьогодні, завтра»
Вихователь пропонує дітям придумати цікаву історію про тваринок.
— Що друзі робили вчора?
— Що роблять сьогодні?.
— Що будуть робити завтра?
- Дидактична гра «цифри заблукали
Педагог пропонує дітям зібрати три ряди цифр
ряді цифри повинні бути в однакових костюмах, кожна на своєму місці. Об’єднує дітей у три групи, кожній групі роздає конверт із набором цифр. Цифри першого набору можуть бутив в чорну смужку, другого — у жовтий горошок, третьою у клітинку. Діти повинні викласти з цих наборів на столах числові ряди від 1 до 5.
- Дидактична гра «Покажи цифру»
Вихователь викликає дитину, пропонує їй пронявкати тричі. Діти рахують і показують відповідну цифру. Потім викликає другу дитину, пропонує їй прогавкати тощо.
Дидактична гра «Четвертий зайвий*
Вихователь демонструє геометричні фігури: три площинні Н одну об’ємну або три-об’ємні йод&у площинну. Діти називають їх, класифікують. за спільною ознакою і знаходять зайву.
7 Підсумок
— Яку кількість предметів позначає цифра 4? цифра 2?
— Назвіть об’ємні геометричні фігури.
— Чи були сьогодні завдання, з якими вам складно було впоратися.
ВИХОВАТЕЛЬ: Варкентін С.М.