31.03.2020 Поради інструктора з фізкультури (Інструктор з фізкультури Бузун Ю.О.)

Фітнес вправи

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, розумними і красивими. Дитячий фітнес допомагає досягти цієї мети. Дитячий, дорослий – в чому відмінність? Фітнес вправи для дітей – це вид занять спортом, що включає в себе хореографію, гімнастикуаеробіку і східні єдиноборства.

Фітнес вправи для дітей

Чим принципово відрізняється дитячий фітнес від дорослого?
Заняття будуються з урахуванням особливостей дитячого віку. Заняття для трьох і чотирьох річних дітей тривають не більше тридцяти хвилин, щоб не відбулося перевантажень. Уроки повинні носити розважальний
У шість років дітей вже починають навчати працювати в команді. Інструктор починає давати вправи, розвиваючі логіку. У вісім років додають роботу з предметами – обручами, м’ячами, скакалками. І всі вправи – обов’язково у вигляді ігор, які діти так люблять.

Фітнес вправи для дітей. Як проводяться заняття

Для занять вибирають ігрову форму, так як гра стає необхідною складовою життя дитини. Інструктор разом з малюками відправляється в захоплюючу подорож, виявляються в світі фантазії та ігри. Діти навчаються танцям, розумінню музики і ритму, оздоровлюють свій організм. Наявність ігрових пауз, елементів спортивної гри допомагає перетворити монотонні тренування у веселі та пізнавальні уроки, розвиваючі координацію, підвищують здатність дитини до орієнтації в просторі, Групи дитячого фітнесу складаються зазвичай з 10 або 15 осіб. Інструктори використовують ігрову форму навчання, щоб допомогти дітям бути розслабленими і виконувати завдання педагога із задоволенням.

Фітнес вправи для дітей

Дитячий фітнес, які дорослий, включає в себе аналогічний комплекс вправ. Це три частини: підготовча – розминка, основна і заключна – розтяжка.

Частина 1. Розминка

Найкращою вправою для розминки є ходьба, біг і стрибки.
Спочатку дитина повинна не поспішаючи походити від 1 до 3 хвилин.
Потім дитина виконує біг на місці теж від 1 до 3 хвилин. Іноді чергують біг, при якому високо піднімають коліна, і біг з захлестом гомілки.
Після бігу потрібно запропонувати дитині пострибати на місці на двох ніжках, потім на кожній по черзі. Руки при виконанні цієї вправи слід тримати на поясі.

Частина 2. Основна частина

Заняття в основній частині тривають не менше 20 хвилин і складаються з активних вправ.

Вправа 1 – «Потягушки»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, зі злегка розставленими ногами і опущеними вздовж тулуба руками. Дитина піднімає руки вгору, ставить їх на ширину плечей, з розведеними пальцями, потім встає на носки, потягується і вдихає. Потім вона розслабляє м’язи, повертається у вихідне положення і видихає. Виконувати від 4 до 5 разів.

Вправа 2 – «Коління дров»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, зі злегка розставленими ногами і піднятими вгору руками, і зчепленими в замочок долонями. Видихнувши, дитина опускає вниз руки, імітуючи коління дров і вимовляючи «ух». Виконувати не менше 10 разів.

Вправа 3 – «Повороти»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, ноки розставлені на ширину плечей, руки тримає на поясі. Потім вона повертає верхню частину тулуба спочатку в одну сторону, а потім в іншу. Виконувати від 8 до 10 разів.

Вправа 4 – «Присідання»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, ноги тримає разом. Вона повільно присідає, тримаючи руки перед собою, одночасно видихає, швидко випрямляється, повертається у вихідну стійку. Виконувати 5 – 6 разів.

Вправа 5 – «Розмахи руками»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, тримає ноги прямо, руки розведені в сторони. Дитина крутить у плечах руками близько двох хвилин назад і вперед, знову повторює рухи, але із зігнутими в ліктях руками.

Вправа 6 – «Крутимо головою»

Дитина у вихідному положенні стоїть прямо, руки ставить на пояс. Вона обертає головою в одну сторону по колу три рази, потім в іншу.

Частина 3 . Дитячий фітнес. Розтяжка для дітей

Діти і дорослі закінчують заняття розтяжкою.

Вправа 1 – «Нахили»

У вихідному положенні дитина стоїть прямо, ноги розставивши на ширину плечей, опустивши руки вздовж тіла. Дитина намагається торкнутися підлоги пальчиками, не згинаючи колін, після чого повертається у вихідну стійку. Виконувати від 5 до 10 разів.

Вправа 2 – «Розтяжка»

У вихідному положенні дитина сидить на підлозі, з прямо розставленими ногами і руками, які опираються позаду тулуба на підлогу. Вона повинна дістати пальчики ніг, не згинаючи колін, після чого знову прийняти вихідне положення і випрямити спину.

Займаючись фітнесом, дитина виросте здоровою і міцною.
Як долучити дітей до фітнесу, можна дізнатися переглянувши відео Фітнес вправи для дітей.