29.04.2020 Логопедична “А” (Ромашка) (Вихователі Чмир О.В., Лось Н.І.)
Заняття 1. Підготовка до навчання грамоти
Тема. Закріплення вивчених літер
Мета. Закріплювати навички злитного читання в межах вивчених літер. Розвивати фонематичний слух, уміння диференціювати звуки і букви. Продовжувати формувати навички читання. Виховувати активність дітей.
Хід заняття.
- Вивчи вірш. Підкресли всі вивчені букви (А, 0, У, И).
Мишка мишку запитала:
- Що сьогодні поробляла?
- Відказала мишка мишці:
- Букву А шукала в книжці.
- Буду азбуку вивчати,
Щоб самій усе читати.
- Вивчи скоромовку. Підкресли всі букви «і» зеленим кольором, всі букви «о» — жовтим.
Ішов індик з індичкою,
Ішов понад водичкою,
А за ними індичатка…
Починаймо все спочатку:
Ішов індик з індичкою…
- Послухай віршик. Підкресли всі букви «ш» у ньому.
Кішка та Мишка
Мишка раз прийшла до Кішки,
Уклонилась Кішці в ніжки.
Кішці — смішки,
Мишці — нітрішки.
Заняття 2. Ознайомлення з природним довкіллям
Тема. Спостереження за працею дорослих в саду
Мета: поглибити знання дітей про працю людей навесні; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати працелюбність.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Загадка
Тане сніжок, квітне лужок,
День прибуває, коли це буває? (Навесні)
Бесіда
— Які зміни відбулися в живій природі навесні?
— Чим займаються дорослі?
— Які роботи вони виконують в саду?
— Для чого підбілюють, обрізають дерева?
— Чи є на деревах комахи-шкідники?
— Що з ними роблять дорослі?
— Як можуть допомогти діти дорослим?
Розповідь
Мудра природа навчає нас у будь-яку пору року. Птахи вчать співу. Бджолиний рій вчить дисципліни трудової, навчає жити в труді та по справедливості. А дерева всіх порід, увесь веселий лісний рід, дружбі вчить міцній.
— Чого ще навчає нас природа?
ВМІЙТЕ ПРИРОДУ ЛЮБИТИ
Вам у походи ходити
І мандрувати, любі діти,
Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, у лісі, над яром
— Квіти, дерева і трави…
Цвіту не вирви задаром,
Гілки не втни для забави.
Оберігайте ж повсюди
Шлях і стежиночку в гаї.
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю.
(П. Ситниченко)
Запитання
- До чого закликає автор?
Загадка
Що за книжка: без букв, без сторінок, А багато чого навчить. (Книга природи)
Матеріали на допомогу
БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ
Йтиму садом,
Полем а чи лугом,
Буду я
Природі вірним другом.
Не столочу
Навіть і трави,
Я скажу їй:
— Зеленій, живи!
Коли лісом
Буду я іти,
Теж посію
Зерна доброти.
Побажаю
Дереву і пташці,
Щоб віки
Жили у мирі й щасті.
(С. Жупанин)
Запитання
- Кому і чому буде вірним другом дитина?
- У чому присягається маленька людина?
- Чи можна назвати дитину справжнім природолюбом?
Бережіть природу, любі діти,
Я до цього все життя вас закликаю.
Хто байдуже ставиться до неї,
Той у грудях серденька не має.
А якщо його немає в грудях,
До природи він байдужий буде.
Пам’ятаймо це і я, і ти,
Маймо в серці зерна доброти.
Ці зернятка будуть проростати,
Спів почуєте душі своєї.
Про природу станете ви дбати,
Вірним другом будете для неї.
(Леся Українка)
Запитання
— До чого закликає дітей Леся Українка?
— Доберіть заголовок до вірша.
— Поясніть вислови: маймо в серці зерна доброти, спів і чуєте душі своєї.
Чмир О.В.