28.04.2020 Середня “В” (Зірочка) (Вихователі Стадник О.Є., Варкентін С.М.)

Ясоччина грядка на городі попрацюємо

Логіко-математичний розвиток

Тема. Весняний ліс ~

Мета: ознайомити дітей з циліндром; перевірити засвоєння дітьми знання назв геометричних фігур (плоских та об’ємних); перевірити засвоєння Кількісної, порядкової, зворотної лічба; продовжувати вчити орієнтуватися в просторі (ліворуч, праворуч, попереду, ■ позаду}, порівнювати множини.

Матеріал:демонстраційний: геометричні фігури (плоскі та об’ємні)? цифри, сонечко з картону, квіти (площинні) 5 штук;

ХІД ЗАНЯТТЯ :

1. Організаційний момент

Діти зручно вмощуються на килимі, заплющують оченята. Звучить аудіозапис «Звуки Весняного Лісу». Вихователь пропонує малятам уявити, що вони потрапили до весняного лісу.

1. Ознайомлення 3 циліндром

Казка про фігури  Жив-був циліндр; Він велично ходив» доріжкою та раптом  спіткнувся й покотився.

Вихователь показує циліндр,як він котиться..

— Котився він, котився і врізався в дерево Ой,ой-йой, як боляче! — вигукнув він.

. Його почуло сонечко, яке світило в ясному  небі.

— Здраствуй братику!

— Я не братик тобі, — відповів циліндр

— Ти вмієш котитися, і я вмію котитися, ми схожі, отже, ти мені братик.

— Ні, ми не схожі! — наполягає циліндр,

Так сперечалися вони довго, доки не стомилися

— На яку об’ємну фігуру схоже сонце) (На кулю.}

Розгляньте уважно ці фігури. Спробуйте покотити уперед, назад, ліворуч,праворуч.

— Кулі рухаються вільно в різних напрямках. А тепер спробуйте покотити у всіх напрямках циліндр. •

Діти роблять висновок.

— Чим схожі кулі і циліндр

Д/Г Порівняй

Мета: вправляти в розрізнюванні площинних та обємних геометричних фігур

Фізкультхвилинка

— На цьому історія казкового чарівного лісу не закінчується. Слухайте її продовження . .

Набридло циліндру сперечатися, тому покотився він далі, А сонечко залишилося яскраво світити в блакитному небі. Подивилося воно в інший бік і побачило діток, зраділо новим друзям і запропонувало пограти.

Раз! Два! Bсі присіли,

Потім вгору підлетіли. ч . Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі,

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! Діти милі Ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

Й до заняття приступили.

1. Дидактична гра *Чудесний мішечок*

Мета: закріплювати лічбу в межах п’яти; учити викладати числовий ряд.

Хід гри *

Вихователь викликає шестеро малят. П’ятеро з них Дістають з мішечка по о^ній цифрі, називаючи їх, та викладають на стіл.  у довільному порядку. Шостий малюк повинен викласти числовий ряд від 1 до 5.

1. Дидактична гра «Порахуй»

— Рушаймо далі. Нате сонечко побачило на галявині квіти. Нумо назвемо їх. (Ромашка, троянда, кульбабка, тюльпан, пролісок.)

— Ось як багато квітів ми знаємо. Допоможімо сонечку порахувати їх.

— Скільки всього квіток?

— Який за рахунком тюльпан?

— Яка за рахунком троянда троянда?

Робота на аркуші

Вихователь, пропонує дітям закреслити стільки предметі», скільки позначає цифра.

Підсумок. Чи сподобалась вам весняна подорож? Які квіти ми рахували?

Варкентін С.М.