30.04.2020 І молодша “А” (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)

Тема дня: «Мої оченята» (мої помічники, призначення, правила догляду)

 

 

  1. ЗаняттяМузичне за планом музичногокерівника
  2. ЗаняттяРозвитокмовлення Тема Ми охайні малюки

Мета: ознайомити дітей з предметами гігієни та їх призначен¬ням; продовжувати розвивати мовлення дітей, навчати їх відпові¬дати на запитання дорослого та відгадувати загадки; формувати вміння повторювати за вихователем слова з твору; розвивати мов¬леннєве дихання; виховувати охайність, акуратність, формувати культурно-гігієнічні навички.

Матеріал: предмети гігієни (мило, зубнащітка, рушничок, мо¬чалка, гребінець), лялька Ганнуся, вірш Грицька Бойка «Брудну¬ля», Р. Завадович «Вмиєм, діти, личка!».

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Ігроваситуація. До дітокприйшла в гості дуже брудна лялька Ганнуся.
  2. Читанняуривка з віршаГрицька Бойка «Бруднуля».

Шапочка у глині,

Сажа на коліні, Пальчики зелені,

Плаття у смажені. У смажені навіть ніс,

На щоках сліди від сліз. Отака Ганнуля,

Дівчинка -бруднуля

  1. Дидактична гра «Відгадай і покажи».

Мета: розвивати вміння дітей знаходити предмет за його ха¬рактерними ознаками; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати витривалість.

Матеріал: предмети гігієни, які лежать на столі (мило, зубна щітка, рушничок, гребінець), або ілюстрації, загадки.

Вихователь загадує загадки, а діти повинні показати правиль¬ну відгадку-предмет.

  • Мию, миюбез жалю.

Мию там, де брудно.

Цю роботу я люблю,

Та віднеїхудну. (Мило)

  • Не хижак, а зубимає.

Не гризе і не кусає,

А розчеше кіски Олі,

Чубчик Петрикові й Толі. (Гребінець)

  • Витирають за любки Ноги, руки малюки.

Витирають щічки Павлик та Марічка. (Рушник)

  • Чищу зубки кожен день

Дуже добре й швидко,

Мені в цьому допоможе

Моя зубна… (щітка).

  1. Читаннявірша Р. Завадович «Вмиєм, діти, личка!».

У зеленім лузі

Там блищить криничка

— Вмиєм, вмиєм, друзі,

Оченята й личка!

Вмиєм чисто ручки,

Вмиєм чисто ніжки,

Щоб здоров’я мати,

Наче ті горішки.

Котик волохатий,

Білий і вусатий,

Миється лапками,

Поки ляже спати.

На бистренькій річці,

Поміж осокою,

Стадо гусеняток

Миється водою.

Навіть ніжні квіти

Мають гарну звичку:

Рано-вранці влітку

Миють в росах личко.

Хлюп, хлюп, хлюп, водичка,

Вмиєм, друзі, личка,

Вмиєм ручки, діти,

Щоб цвісти, мов квіти!

  1. Бесіда за змістомтвору.

– Діти, а ви вмиваєтеся вранці?

– Що нам потрібно для вмивання?

– Яка водичка?

– А хто ще полюбляє вмиватися?

– Малята, а навіщо ми вмиваємося?

  1. Мовленнєвагімнастиказвуконаслідування («хлюп-хлюп», «крап-крап»).

Вихователь : Ковач Н.А

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *