21.05.2020 І молодша «А» (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)
Тема дня: «Птахи нашого міста» (ластівка, сорока, зовнішній вигляд, спосіб живлення, середовище існування, користь людям, поведінка людей з птахами).
Заняття Музичне (за планоммуз.керівника)
Заняття Розвиток мовлення Тема. Крилаті комахи
Мета: продовжувати знайомити дітей з найбільш поширеними видами комах нашої місцевості, спонукати запам’ятовувати їх назви, ознаки, способи пересування; вчити відповідати на запитання вихователя за змістом картини, правильно вживати іменники у множині; сприймати на слух зачитані дорослим віршовані тексти, вправляти у звуконаслідуванні; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, слухову та зорову увагу вихованців; виховувати позитивні емоційні враження малят про природне довкілля.
Матеріал: картина «Комахи», вірш Олени Пчілки «Метелик».
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Ігрова ситуація. Загадка про комахи.
Заповзята трудівниця,
Вона праці не боїться.
уже сильна ця комаха
Називається… (мураха).
- Розглядання картини «Комахи».
- Читання вірша Олени Пчілки «Метелик».
Діти бігають, стрибають,
Далі — весело гукають:
— Ах, метелик!
Подивіться!
Ось він.
Ось він метушиться!
Та який же гарний, гожий!
Наче квітка, прехороший.
- Бесіда за змістом твору.
— Що це за комаха така, схожа на квітку?
— Подобається вам метелик?
— Який метелик?
— Що вміє робити метелик?
- Дидактична гра «Метелик».
Мета: вчити дітей знаходити та прикріпляти крильця метелику відповідного кольору; розрізняти та називати кольори; визначати величину крильці, метеликів: великий, менший, найменший; розвивати мову, увагу, мислення, дрібну моторику руки; виховувати естетичний смак.
Матеріал: метелики трьох розмірів на кожний колір (фіолетовий, оранжевий, коричневий тощо), виготовлені з тканини на цупкій основі, на місцях кріплення крилець — ґудзики; крильця відповідного кольору та розміру.
- Рухлива гра «Жучки».
Мета: вчити дітей діяти за змістом віршованого тексту бігати в різних напрямках, імітуючи «жучка», укріплювати вестибулярний апарат дитини засобом кружляння навколо себе, закріплювати вміння присідати.
Вихователь Ковач Н.А.