27.05.2020 ІІ молодша “В” (Горішок) (Вихователі Рябко Т.М., Красножон Т.В.)

Тема дня: Літо-пора відпочинку

Заняття: Малювання

Тема: «Галявина з ромашок для метелика»

Мета: Підвести дітей до відображення характерних ознак літа, учити створювати образ ромашки; познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання (пальчиком), розвивати творчу уяву, увагу, дрібну моторику і координацію руху рук.

Матеріал:  малюнок із зображенням голівки ромашки, іграшковий метелик, фарби, тонований аркуш паперу, серветка.

Хід заняття.

І. Організаційний момент

До групи залітає метелик.  Починаємо дітям читати казку «Ромашка і метелик» (казка від Марії Пономаренко)

ІІ. Основна частина

Ромашка стояла по коліна у густій траві та милувалася літнім ранком. Аж ось Ромашка побачила великого строкатого Метелика, який повільно летів до неї, натужно махаючи крильцями.

– Рятуй! – вигукнув Метелик. – Ось-ось упаду.

Квітка нахилилася і підхопила Метелика. Він притулився до її жовтого ока і завмер.

– Грійся на здоров’я. Що ж трапилося з тобою?

– Надумав біля дзвіночків політати, а вони саме у росі купалися. Стрепенулись і обілляли мене з голови до лапок. А з мокрими крильцями не політаєш.

Коли Метелик відчув, що крильця висохли, знявся і полетів.

– Ромашко, ти гарна й добра, і я хочу віддячити тобі за допомогу. Подарую тобі танок літа.

Метелик змахнув крильцями і почав танцювати. Метелик продовжував танок для Ромашки, а всі милувалися цим дивом.

Запитання до казки:

– Чому Ромашка допомогла Метеликові?

– Яка була Ромашка?

– Чи змогли б ви допомогти Метеликові?

Фізкульхвилинка

Я біжу, біжу по гаю (біг на місці)

Я метелика впіймаю, (імітація ловлі метелика)

А метелик не схотів

І від мене полетів (імітація польоту)

ІІІ. Продуктивна діяльність

Спробуємо нетрадиційну техніку малювання-пальчиком.

Пальчик вмочуємо в жовту фарбу і малюємо серединку квітки. Білою фарбою малюємо від серединки пелюстки (рисками). Вмочуємо пальчик у зелену фарбу і малюємо стебло та листя .

Самостійна робота дітей над створенням ромашок.

ІV. Підсумок:

-Ви намалювали надзвичайно гарні ромашки. Тепер ромашки зможуть

допомогти Метеликові.

Вихователь:Красножон Т.В.