30.03.2020 І молодша “Б” група (Казка) (Вихователі Волохова Н.О., Бойко Н.Є.)

Тема дня : «Казкові герої»

Заняття№1 Розвиток мовлення     «У світі казок»

Мета: нагадати дітям зміст казок «Ріпка», «Колобок», «Рукавичка»; вихову­вати дбайливе ставлення до тварин, любов до близьких; розвивати мовленнєву активність шляхом використання малих фольклорних форм; учити дітей сприймати зображення на картині, відповідати на питання щодо її змісту; викликати інтерес до художнього слова.

Обладнання : ілюстрації казок; маски-шапочки до казки «Рукавичка».

Хід заняття

Сюрпризний момент

  • Діти, хто завітав ; гості?

Круглий, спечений, красивий

Та занадто пустотливий,

В нього рум’яненький бік,

Він від баби з ділом втік.

Лісом все котивсь без діла,

Поки лисонька не з’їла.

Здогадались, хто? Така

Загадка про… (Колобка).

Звісно, це Колобок. Він хоче з нами побувати у своїй казці.

  • А ви хочете почути цікаву казочку?

Діти, я запрошую всіх піти на гостину до бабусі Казкарки.

Toп-топ, ніжки,

Прямо по доріжці.

До бабусі підемо,

Казочки послухаємо.

Ось наша бабуся Казкарка! Привітайтеся до неї, діти!

Добрий день, бабусю! Ми прийшли до тебе казочки послухати.

  • Бабуся запитує, чи любити ви казки?
  • Які казочки вам відомі?
  • Про кого ці казки?

Читаємо уривки з книги казок. Діти відгадують.

Бабуся хоче з вами пограти у гру «Вгадай казку за загадкою».

На городі виростала.

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати? («Ріпка»)

Вихователь демонструє ілюстрації до казки «Ріпка».

  • Як називається ця казка? («Ріпка»)
  • Про кого ця казка?
  • Що посадив дід?
  • Хто йому допомагав тягти ріпку?

А про кого ця казка?

На сметані замісили,

На вікні охолодили,

Круглий бік, скок-скок—

Покотився… (Колобок).

Вихователь демонструє ілюстрації до казки «Колобок».

Так, це казка «Колобок».

  • Хто спік Колобка?
  • Де він лежав, вистигав?
  • Куди він побіг?
  • Кого він зустрів у лісі?

А про кого ця казка?

Зайчик-побігайчик жив у ній

І жабка-скрекотушка,

Вовчик-братик і лисичка-сестричка,

Кабан-іклан і мишка-шкряботушка.

Навіть ведмедь-набрід зміг поміститься,

Всіх помістила…(рукавичка).

Вихователь демонструє ілюстрації до казки «Рукавичка».

Молодці, це казка «Рукавичка».

  • Які звірі жили в рукавичці?
  • Чому вони на залишилисяя жити в рукавичці надовго?

Бабуся нам цю казочку розповідатиме, а ми їй допомагатимемо. Ми бу­демо тваринками і будемо проситися до рукавички.

  • Які слова промовляли звірі, коли стукали?

Вихователь надягає маски дітям, розповідає казку, діти по черзіпідходять і запитують: «Хто-хто в рукавичці живе?».

Інсценізує казку «Рукавичка*.

Підсумок заняття.

Молодці знаєте казки! Ми ще завітаємо до бабусі Казкарки, а вона нам розповість казки.

 

Тема дня : «Казкові герої»

Заняття№2 Конструювання       «Доріжка для колобка»

Мета: продовжувати знайомити дітей з будівельним матеріа­лом, зацікавлювати його різноманітністю, барвистістю; учити ді­тей щільно притуляти цеглину до цеглини, диференціюючи її за розміром (широка, вузька); сприяти розумінню дітьми того, що для великої ляльки треба будувати широку дорогу, для маленької — вузьку; закріплювати вживання слова цеглина; виховувати напо­легливість, товариськість.

Обладнання: цеглинки або невеликі картонні пластини, два колобка(великий і маленький), народна пі­сенька «Малесенькі ніжки».

Хід заняття

Сюрпризний момент.

До дітей у гості приходять Колобок великий і маленький. Вихователь пропонує зробити для них доріжку, щоб вони не забруднилися.

Читаємо народну пісеньку «Малесенькі ніжки».

МАЛЕСЕНЬКІ НІЖКИ

Швидко край доріжки —

Топ-топ-топ.

А великі ноги

Мляво край дороги —

Топ-топ-топ.

Малесенькі ніжки

Бігли вздовж доріжки —

Туп-туп-туп.

А великі ноги

Бігли вздовж дороги —

Туп-туп-туп.

Допомагаємо дітям визначити, для якого Колобка — яка доріжка. Пояснюємо, що для великого потрібна— ширша дорога, для маленького— вужча.

Процес творення.Наголошує на тому, як весело і цікаво гратися разом.

С\г «Подорож Колобка»

Підсумок заняття.

  • Що ви змайстрували для Колобка?
  • Для великого Колобка яка дорога?
  • А для маленького?

 

Заняття№3Психологічне(за планом психолога)

 

Вихователь Волохова Наталія Олександрівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *