27.04.2020 Поради інструктора з фізкультури (Інструктор з фізкультури Бузун Ю.О.)

Фізичні вправи у телепередачі “Стрибок-скок команда” сприяють активному розвитку дитини

category Мистецтво та розваги

Гармонійне фізичний розвиток – головна запорука доброго здоров`я кожної людини. Починати піклуватися про нього рекомендується з самого раннього дитячого віку. У віці до року це можуть бути масажні процедури, загартовування, прогулянки на свіжому повітрі. Більш дорослим діткам можна запропонувати нескладні фізичні вправи.

Заняття гімнастикою з дітьми дошкільного віку

Фізичні вправи для дітей молодше 7-ми років повинні бути побудовані у вигляді розважальних занять. Варто пам`ятати, що зарядка не повинна займати багато часу. Краще її проводити в період найвищої активності дитини. Оптимальний час – ранкові години. Дитина бадьорий, веселий, готовий до проведення занять.

Необхідно подбати про одяг. Вона повинна бути зручною, не сковувати рухів. Матеріал – натуральна бавовна (бавовняна тканина). На ногах повинні бути легкі кросівки, якщо заняття проходять на вулиці, шкарпетки або чешки – при домашньої розминці.

Обов`язкова умова – зацікавити дитину. Для цього слід заохочувати і схвалювати всі його дії. Також необхідно брати активну участь у заняттях. Це сприяє не тільки гармонійному фізичному розвитку, але і зміцненню родинних зв`язків і поліпшенню відносин.

Основні вправи

Заняття будуються в ігровій формі. Їх загальна тривалість повинна бути не більше півгодини. Після закінчення кожної вправи рекомендується робити невелику перерву.

Заняття повинні включати в себе біг, ходьбу. В ігровій формі їх можна подати так: «стриб-скок, скачуть зайчики на галявині».

Розвиток моторики: робота з долоньками. «Крапельки дощу», «Дзвіночки», «Барабан».

Можна імітувати способи ходьби тварин. Ця вправа також розвиває логічне мислення дитини, знайомить його з представниками фауни.

Підібрати оптимальний комплекс занять фізкультурою можна, переглядаючи тематичні телепередачі. Однією з найпопулярніших з них є «стриб-скок команда». У передачі діти дошкільного віку в ігровій формі займаються гімнастикою і зарядкою.

«Стриб-скок команда» – ваш головний помічник у гармонійному розвитку дитини

Телепередача з`явилася на телевізійних екранах відносно недавно. Однак буквально з першого свого випуску завоювала любов численних глядачів, серед яких є як дорослі, так і діти різних вікових категорій.

Кожен випуск програми несхожий на попередній. Завжди різна тематика не дає дитині занудьгувати. Однак всі заняття об`єднує одне – проведення фізичних вправ з метою гармонійного розвитку дітей.

Дана телепередача розроблена з урахуванням вікових фізичних і психічних особливостей дитини. Займаючись, діти не тільки зміцнюють здоров`я, а й розвивають логічне мислення.

Всі заняття в даній телепрограмі проводяться в ігровій формі. Дитина не помічає, що він займається гімнастикою або зарядкою. Він грає в різних тварин, в загадки, імітує паровоз, машину, струмочок, вогник. «Стриб-скок команда» є однією з улюблених дитячих телепередач.

Чому вчить ця програма?

Незважаючи на невелику тривалість передачі (не більше 30-ти хвилин) дітки встигають і побігати, і потанцювати, і вивчити щось нове.

Телепрограма «стриб-скок команда» складається з двох основних блоків:

• Розумовий розвиток.
  • Фізичні вправи.

Блоки постійно переплітаються один з одним. Так, займаючись розминкою, діти вивчають основні природні явища і поняття.

Фізичні вправи тут – це наслідування руху тварин, імітація основних дій людини-представника будь-якої професії і т. П. Тому заняття сприймаються дитиною не як нудний урок, а як весела і активна гра.

Багато батьків малюків відзначають, що «стриб-скок зарядка» дуже улюблена їхніми дітьми.

Як проводиться телепередача

Ведуча цієї програми – активна молода дівчина. Вона здатна як розсмішити дитину, так і мотивувати його на заняття фізкультурою.

На самому початку телепередачі «стриб-скок команда» діти, що перебувають в студії, за допомогою звичайної лічилки самостійно обирають дитину, яка буде кидати чарівний кубик. На ньому намальовані схематичні зображення, яким відповідають фізичні вправи. Так діти самі вибирають, чим вони будуть займатися.

За допомогою лічилки ведуча вибирає дитину, яка показує заданий вправу. Інші діти його повторюють.

Протягом всієї передачі грає завзята дитяча музика. Позитивний настрій, веселий настрій учасників передачі привертають кожної дитини. Діти з радістю повторюють нескладні вправи і вивчають основні поняття.

Телевізійна програма «Стрибок-скок команда» є першим кроком дитини до повноцінного здорового способу життя. Незвичайний формат передачі, весела, завзята музика приваблюють кожного глядача незалежно від її статі і віку.