24.04.2020 І молодша “Б” (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня : «Весняний калейдоскоп»
Заняття№1 Музичне (за планом муз. керівника)
Заняття №2 Худ. література «Слухання вірша Синичка Юлія і Зозуля»
Мета: продовжувати вчити слухати та розуміти; розвивати слухову і зорову увагу, мислення і пам’ять, виховувати любов до рідної природи, цікавість до життя птахів, закріплювати знання дітей про птахів, про їхнє життя у весняний період;
Обладнання: демонстраційний матеріал «Птахи»; шапочки із зображенням птахів для рухливої гри.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Сюрпризний момент
Діти, до нас прилетіла пташка. Вона дуже радіє настанню весни.
Читання вірша
СИНИЧКА ЮЛЯ І ЗОЗУЛЯ
У жовтій сорочці — І радісну пісню
Ку-ку! — долинуло згори — А потім просить: — Ох!
У синій спідничці Співає вона,
Кує в гаю зозуля. Не треба більш кувати.
Із лісу до нас — Що тануть сніги,
.І раз, і два, і три — Бо я лише до трьох
Прилетіла синичка. Наступає весна.
Тихенько лічить Юля. Умію рахувати.
(В. Паронова)
Бесіда за змістом віршу.
- Діти, погляньте на картину. Хто зображений на ній?
Вихователь з дітьми обговорює вигляд птахів.
Повторно читаємо віршик.
Зараз ми перетворимося на пташок і пограймо у гру «Фіззарядка для пташок».
Лапка, раз! (Висувають вперед одну ногу.)
Лапка, два! (Висувають другу ногу.)
Скок- скок- скок! (Скачуть на обох ногах.)
Крильце, раз! (Одну руку в сторону.)
Крильце, два! (Другу руку в сторону.)
Хлоп, хлоп, хлоп! (Махають руками-«крильцями».)
Очко, раз! (Заплющують одне око.)
Очко, два! (Заплющують друге око. Розплющують очі та бігають, махають руками-«крильцями», імітують спів птахів.)
Прилітали птички, (Махають руками-«крильцями».)
Птички-невеличкі.
Весело скакали, (Стрибають.)
Зернятка клювали (Пальчиками стукають по підлозі.)
І швидко літали. (Бігають групою.)
Діти, ми гарно пограли з пташками. Ходімо на прогулянку, послухаймо
їх спів та будемо спостерігати за ними!
Вихователь Бойко Н.Є.