09.04.2020 І молодша “А” (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)
Тема дня: «Білка»
- ЗаняттяМузичне (За планом музичного керівника)
- Заняття Розвиток мовлення Тема. Запрошення у веснянийліс
Мета: учити дітей складати невелике описове оповідання разом з вихователем; активізувати вживання в мовленні різних частин мови: іменників,
прикметників і дієслів; сприяти розвитку психічних процесів і позитивнихемоцій; виховувати активність, ініціативність.
Попередня робота: спостерігати за весняними явищами в природі, першимиквітами, комахами; проводити гру «Паровозик».
Матеріал: предметні картинки із зображенням комах та сюжетна картинка«Весняний ліс».
Хід заняття
- Організаційний момент
Психогімнастика
У людей бувають різні настрої.
Іноді буває сумно, покажіть, як нам сумно.(Діти роблять сумні обличчя.)
А буває дуже весело. Покажіть, як нам весело.(Діти посміхаються.)
- Основна частина
Вихователь. Діти, хто залетів до нас у групу? (Кар-кар-кар!) Ворона Каркуша прилетіла до нас із запрошенням мандрівки у весняний ліс.
— Як нам дістатися лісу, адже він знаходитися далеко?
— Ми поїдемо на потягу.
Паровозик наш біжить,
Паровозик наш пихтить,
Вирушає потяг точно
І везе собі садочком
Всю веселу дітвору.
Ту-ту-ту, у-у-у!
— Ось ми і дісталися лісу. У лісі завдяки весні відбулися значні зміни.
Розглядання сюжетної картини «Весна у лісі» (Т. Корольова)
Чуєш? Жебонять струмки!
Чуєш? Цвірінчать пташки!
Глянь! Бруньки он на гіллі..
В синім небі — журавлі
Перші проліски цвітуть,
Перші джмеликі гудуть.
Це прекрасна й чарівна
В гості йде до нас весна!
Скоро прилетять в гаї
Голосисті солов’ї,
Будуть радо щебетать,
Будуть весноньку вітать.
— Діти ми у лісі. Нас уже зустрічають жителі лісу. Хто це? (Білочка, лисичка і ведмідь)
— Як виглядає лисичка?
— Як ходить лисичка? Вона замітає хвостом сліди, щоб ніхто не здогадався,що вона вистежує здобич. Діти зображають ходу лисиці.
— Як подає голос лисиця? Вона промовляє: «Тяв-дзявк!».
— Як виглядає ведмідь? Він ходить ось так.Діти зображують ходу ведмедя.
— Який голос подає ведмідь? Він промовляє: «Ур-ур!».
— Ведмідь прокинувся від зимового сну. Він спав усю зиму.
— Як виглядає білочка?
— Що робить білочка? Вона гризе горішки і стрибає з гілки на гілку.
Вправа для розвитку дрібної моторики рук
Їде білка своїм возом,
Каже: «Я підвезти можу
Лисичку-сестричку,
Горобчика, синичку,
Ведмедя товстоп’ятого,
Ще й зайчика вухатого».
— Зараз гарно у весняному лісі.
З’явилися перші квітки — сині проліски. (Катерина Перелісна)
Я — пролісок синенький,
І перший на весні
Сказати вам раденький:
«Кінець! Кінець зимі!»
З-під снігу мій листочок
До сонця простягну
І ніжний мій дзвіночок
Вітатиме весну.
— Літають комахи: жучки, метелики. Літають бджілки, дзижчать, збирають пилок.
Вихователь демонструє картинки із зображенням комах, а діти зображуютькомах і тварин.
III. Підсумок
— Гарно у весняному лісі та час повертатися до садка. Діти йдуть, повторюючи пісеньку про паровозик.
Паровозик наш біжить,
Паровозик наш пихтить,
Вирушає потяг точно
І везе собі садочком
Всю веселу дітвору.
Додатковий матеріал ПІСНЯ ПРОЛІСКА (М. Познанська)
Я — перша квіточка весни,
Я — пролісковий цвіт.
Я пережив зимові сни
І знов родивсь на світ.
У мене очі голубі,
Такі, як неба синь.
Росту між кленів, між дубів,
Люблю і сонце й тінь.
Вихователь: Карбула М.О.