26.05.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)

Ліплення. «Барвисті метелики».

Мета: залучати малюків до мистецтва; учити бачити красу навколишнього світу;учити передавати форму в ліпленні,ліпити предмети простої форми за допомогою дій відривання,скочування,розкочування відтворюючи образи і форми довкілля ;закріплювати знання про назви матеріалів та інструментів,використаних на занятті;розвивати вміння виділяти форму,розмір.колір,просторове відношення предметів,створювати найпростіші композиції;виховувати дбайливе ставлення до матеріалів та інструментів.

Матеріали: лялька Оксана,пластилін,стеки.дощечки,серветки.фломастери.

Хід заняття.

1.Організаційний момент.

– Хто сьогодні прийшов до нас у гості?(лялька Оксанка). Але чому вона засмучена? Вона намалювала картину – луки з квітами,а метеликів там немає. Ми бачили метеликів над квітами!

Діти бігають,стрибають,далі  – весело гукають: – Ах,метелик! Подивіться! Ось він,ось він метушиться! Та який же гарний,гожий! Наче квітка прехороший!          (О.Пчілка)

2.Мотивація.

– Діти, розкажіть про метелика. Який метелик? Що є у метелика? Розгляньмо метелика на картинці: тулуб у нього чорного кольору – схожий формою на ковбаску(паличку),крила метелика схожі на кружечки – великі біля голови і менші біля хвостика.

– На що схожий сам метелик? Якого кольору крильця метелика? А ви бачили на вулиці метеликів? Якого кольору ви бачили метеликів? Подобаються вам метелики? Виготовимо різнокольорових метеликів для картини ляльки  Оксанки.

3.Продуктивна діяльність.

– Для роботи з пластиліном нам слід виконувати правила:підкотити рукава,працювати на дощечках,не розкидати шматочки пластиліну,мити руки після ліплення.

Фізкультхвилинка.

Читаються віршовані рядки,діти виконують відповідні рухи.

Показ зразка. Інструктаж виконання роботи.

–         У вас на дощечках є шматочки пластиліну. Якого кольору пластилін? Якого кольору пластилін ви візьмете для ліплення тулуба? Якого кольору пластилін ви візьмете для ліплення крил? Як ви будете ліпити тулуб?

–         А крила ми виготовимо з кольорового пластиліну:розділимо шматочок пластиліну на великий і маленький шматочки,скатаємо шматочки пластиліну у велику і маленьку кульки,які потім розділимо стеками навпіл – для двох крилець метелика. Тепер прикріплюємо метеликів на картину ляльки Оксани.

Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога вихователя.

3.Підсумок. – Ми створили картину «Метелики на луках». Тепер у нас багато метеликів.

Ілляшенко Т.П.