23.04.2020 Логопедична “А” (Ромашка) (Вихователі Чмир О.В., Лось Н.І.)

Заняття 1. Розвиток мовлення

Тема. Домашні помічники

 

Мета: Продовжити поглиблювати знання дітей про предметний світ.

Розвивати діалогічне мовлення, збагачувати словниковий запас вихованців, навчати утворювати спільнокореневі слова за допомогою суфіксів.

Розвивати інтонаційну виразність мовлення.

 

Обладнання: малюнки або слайди із зображенням предметів по

буту, ілюстрації до використаних художніх творів, аудіоапаратура.

 

Хід заняття

Вихователь читає дітям оповідання.

В. Сухомлинський Соромно перед соловейком

Оля і Ліда пішли до лісу. Після втомливого шляху вони сіли на траві відпочити й пообідати.

Витягли з сумки хліб, масло, яєчка. Коли дівчата вже закінчили обідати, недалеко від них сів на дерево соловейко й заспівав.

Зачаровані прекрасною піснею, Оля й Ліда сиділи, боячись поворухнутись.

Соловейко перестав співати.

Оля зібрала недоїдки й шматки газети, кинула під кущ. Ліда зібрала недоїдки в газету, загорнула й поклала в сумку.

— Навіщо ти зібрала сміття? — запитала Оля,— Це ж у лісі. Ніхто не бачить…

— Соромно перед соловейком,— тихо відповіла Ліда. Вихователь ставить дітям запитання за текстом:

Куди прийшли дівчатка?

Що вони робили в лісі?

Кого побачили й почули Оля і Ліда на відпочинку?

Яке враження на них справив спів соловейка?

 

Як дівчатка прибрали після себе сміття?

Хто із них зробив правильно? Чому?

Вихователь. На жаль, не всі люди розуміють, що природа також наш дім та дім всіх живих істот, які мешкають у ньому. І тому і в лісі, і в полі, і на лузі — скрізь ми повинні поводитися так, щоб після нас не залишилося бруду та сміття.

Вихователь пропонує дітям прослухати, а потім виразно розповісти слова віршика.

 

Нині їжачок сердитий

Знов лісочок підміта:

«Скільки можна тут смітити?

Головне — це чистота!»

Вихователь. їжачок прибирає в себе вдома, у лісі. Як він це робить? Що йому для цього потрібно? А ви прибираєте свій дім? Що потрібно вам для прибирання?

Розкажіть. (Потрібні такі речі: пилосос, ганчірка, відро, швабра.)

Усі названі вами предмети допомагають вам удома. Як їх можна назвати? (Домашні помічники.)

На дошці з’являються зображення предметів побуту за темою заняття.

Вихователь. Які домашні помічники є ще у вас удома?

Назвіть їх. (Праска, пральна машина, холодильник, машина для миття посуду, газова чи електрична плита, радіо, телефон, кондиціонер, кавоварка, електрочайник тощо.)

 

Загадки для дітей

 

Замість віника служу,

Дуже вам допоможу.

Я моторний і швидкий,

Відгадайте, хто такий?

(Пилосос.)

 

То вперед, то назад Плаває по морю чайка.

Зупиниться — горе,

Зробить дірку в морі.

(Праска.)

 

Він так морозить,

Так старається,

Що сам від холоду Зд-р-ригається.

(Холодильник.)

 

Тихо він собі стоїть,

Непомітно і мовчить.

Якщо ручки покрутити,

Зразу стане говорити.

(Радіоприймач.)

 

Я блискучий весь такий,

Ти лишень мене відкрий,

І без всякого труда З мене потече вода.

(Кран.)

 

В роздягальні я буваю,

Я твоє пальто тримаю.

(Вішалка?)

То холодним, то гарячим Вдома кожен мене бачив.

І співаю я від жару,

І пускаю з носа пару.

(Чинник.)

 

Заняття 2. Малювання

Тема. Рибка

Чмир О.В.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *