20.05.2020 ІІ молодша “В” (Горішок) (Вихователі Рябко Т.М., Красножон Т.В.)

Тема дня: Чистота та порядок – запорука здоров’я (культурно-гігієнічні навички)

Малювання.

Тема: Предмети гігієни (за власним задумом)

Мета: формувати знання дітей про здоровий спосіб життя, про предмети гігієни; учити композиційно правильно розміщувати зображення на аркуші паперу; розвивати вміння самостійно здійснювати вибір теми для малюнку (предмети гігієни: рушник, мило, гребінець, зубна щітка); закріплювати навички малювання олівцями; розвивати пам’ять, увагу, фантазію, мислення; виховувати творчу ініціативу, акуратність у роботі.

 

Попередня робота: бесіди про здоровий спосіб життя, про чинники та засоби

його збереження; користування предметами гігієни у туалетній кімнаті.

 

Матеріал: картки із зображенням предметів гігієни; аркуші паперу; кольо-

рові олівці.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Вихователь пропонує дітям пограти.

 

Вправа «Привітаймося!»

За сигналом вихователя діти починають хаотично рухатися у різних напрямках кімнатою і вітатися з усіма. Вітатися слід після плескання вихователем у долоні: одне плескання — вітатися за руку, промовляти: «Добрий день!»; два плескання — вітатися спинками, промовляти: «Добрий день!»; одне плескання — вітатися за руку, промовляти: «Добрий день!»; три плескання — вітатися плечима, промовляти: «Добрий день!».

 

Чути стукіт у двері. З’являється ведмедик із перев’язаним обличчям.

— Діти, у ведмедика Мишка болять зуби.

Вихователь читає вірш.

 

ПРО ВЕДМЕДЯ

 

Ведмедик-товстун

У своєму ліску

За літо з’їдав

Десять бочок медку

Та стали в ласунчика

Зуби боліть.

Реве наш ведмедик,

Ночами не спить.

Не всидить на місці,

Не їсть і не п’є…

Тут з дерева дятел

Пораду дає:

— Щоб зуби боліть

Перестали у тебе,

Щодня полоскать

Шавлією їх треба…

Одужав ведмедик.

Для хворих зубів

В городі своїм

Шавлію посадив.

(Грицько Бойко)

 

— Ось що трапилося з нашим ведмедиком. Як потрібно доглядати за зуб-

ками?

 

ІІ. Мотивація

— Відгадайте загадки про предмети гігієни, і ви їх побачите на малюнках.

  • Чищу зубки кожен день

Дуже добре й швидко.

Мені в цьому допоможе

Моя зубна… (щітка).

  • Як купатися ідеш,

І мене також береш. 132

Я гладеньке, запашне,

Ти намилюєш мене.

Всі мікроби змило

Я — корисне… (мило).

  • Коли миюсь чи вмиваюсь,

Потім ним я витираюсь.

Витирати сухо звик

Мій м’якесенький… (рушник).

  • Будуть зубки здоровенькі —

Я почищу їх гарненько.

Візьму в руки зубну щітку,

Густу і пухнасту.

Що крім цього треба, дітки?

Ще і зубну… (пасту).

  • Він по зачісках мастак,

Вас причеше гарно так.

Розчесав моє волосся,

Так давно вже повелося,

Що охайний молодець

Той, хто має… (гребінець).

  • Лягла в кишеню і вартую,

Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз,

Не забуду і про ніс.

Зручний шматок тканини —… (носова хустина).

— Усі ці предмети гігієни ми знаємо, а ведмедикові намалюємо, щоб він їх

використовував для свого здоров’я.

 

ІІІ. Продуктивна діяльність

— Ходімо до нашої художньої майстерні, де все приготовлено для малювання.

— Чим ми будемо сьогодні малювати?

У коробці спочивають

Спритні хлопці-молодці

Убрання барвисте мають

І загострені кінці.

На папері слід лишають

Гостроносі… (олівці).

— Ось наші чарівні олівці. Якого вони кольору?

— Що вам відомо про олівець?

— Так. У олівця є носик, що вміє малювати, одягнений він у дерев’яне платтячко, а під ним є кольоровий грифель, захований усередині. Пам’ятайте! Слід обережно поводитися з олівцем. Якщо олівець упаде на підлогу, грифель розіб’ється, зламається, малювати ним буде неможливо.

— Погляньте, на зображення предметів гігієни, намалюйте один із них, що подобається найбільше. Зафарбовуйте намальовані форми штрихами в одному напрямку і намагайтеся не виходити за межі контуру.

Вихователь спостерігає, як діти малюють олівцями контури предметів, як діти штрихують контури малюнків. Вихователь допомагає за потреби, підбадьорює, спонукає до мовленнєвого спілкування, проявів творчості, активності.

Діти малюють під спокійний музичний супровід.

Підсумок

Розглядання створених малюнків. Вихователь формує виставку дитячих

робіт — предмети гігієни. Хвалить дітей за самостійність, акуратність.

Вихователь: Красножон Т.В.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *