19.11.2020 Старша “Б” (Бджілка) (Вихователі Сахно Г.В., Юва О.В.)

Інтегроване заняття «Етикет гостинності»

Мета : вправляти дітей у дотриманні правил мовленнєвого етикету в ситуації чаювання; допомогти дітям опанувати вміння сервірувати стіл до чаювання; навчати використовувати властивості та якості предметів у різних побутових ситуаціях; формувати у дітей ціннісне ставлення до праці.

Обладнання: папір А3 для складання інтелектуальної карти; ілюстрації з різними станами осені, папір матеріал для художньої діяльності; картки – макети столу та олівці; заготівки для приготування канапок; посуд та серветки для сервірування столу; текст та ілюстрації до української казки «Лисиця та журавель».

1. Вправа на включення «Вгадай». Діти по черзі висловлюють за допомогою жестів і міміки певну фразу, а діти – глядачі мають її прочитати, тобто здогадатися, що хотів сказати ведучий. Приклади фраз : У мене болить горло; Ні я не погоджуюсь з вами; Дайте мені будь ласка хоч одну цукерку.
  2. Прочитайте українську казку «Лисиця і журавель та проведіть бесіду з опорою на ілюстрації: що дає вам право думати, що герої казки розмовляють чемно, ввічливо? Чи можна вважати їх поведінку як гостя і господаря? Доведіть вашу думку. Тож іноді слова не збігаються зі справжнім ставленням до інших. Що для вас є неприємним в цій казці? Як має поводити себе господар, який запросив на гостини? Які правила етикету для гостя вам відомі?
  3. Поміркуйте разом з дітьми, що необхідне для того, щоб влаштувати зване пирування. Який посуд знадобиться для чаювання? Від чого залежатиме вибір посуду та його кількість? Запропонуйте намалювати на картках умовних позначок сервірування столу для гостей.
  4. Робота з Книгою дошкільника. Завдання №7. Перевірте, який смисл діти вкладають у слово «сервіз». Уточніть, у чому відмінність з поняттям «ансамбль».
  5. Проведіть вправи на закріплення правил культурного спілкування. «Комплемент другові», «Доторкнися до…»; гра – спілкування «ввічливий фотограф».

Вихователь Сахно Г.В.