15.04.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)

1. Розвиток мовлення

Свято Великодня

Мета: ознайомити дітей зі святом Великодня, дати уявлення про те, як люди готуються до цього свята; розвивати бажання брати активну участь у підготовці до свята; виховувати інтерес до народних традицій.

Матеріал: кошик із крашанками й писанками.

Читання вірша.

Як весні раділа

Кожна людська хата, –

До людей зближались

Великодні свята.

Готувались люди –

І дорослі, й діти.

Як же то найкраще

Їх собі зустріти.

С. Кузьменко

Розглядання писанок, розповідь про підготовку до свята.

• А знаєте, діти, що яєчко не завжди було таким писаним. Ось послухайте історію, що відбувалося з яєчком.

«Жила в Наталі курочка Рябенька. Якось весняним днем дарувала вона Наталочці яєчко, біленьке та гладеньке. Поклала дівчинка яєчко до кошика і говорить: «Гарна буде в мене писанка». Почуло ці слова яєчко, злякалося викотилося з кошика й покотилося до садочка. Котиться яєчко по травичці, а назустріч йому – інше яєчко, тільки воно не біле, а різнобарвне. Здивувалося Наталчине яєчко: «Яйце ти чи ні?» – запитує. «Звісно яйце, так ще й писанка, ось як красиво розписала мене Марійка». «А навіщо?» – поцікавилося Наталчине яєчко. «Так на свято Великодня! – відповіла писанка. – А ти чому у святкове вбрання не вдягаєшся?» «Ой, і справді, – подумало Наталчине яєчко, – я теж хочу стати таким же гарним».

Повернулося воно додому, у свій кошик.

Вранці подивилася Наталя в кошик – лежить яєчко. Зраділа вона, взяла фарби, пензлик і почала розписувати яєчко: малювала сонечко, травичку, квіточки. Зраділо яєчко, дуже сподобалося йому святкове вбрання. «Тепер і я – писанка!», – промовило воно.

Розповіді дітей «Як ми готуємось до свята».

Підсумок

• До якого свята готуються люди?
  • Що вони розмальовують?

15.04.2020, 2 мол. гр. «Фіалка», Сівер Л.Г.

1. Аплікація

Писанка

Мета: учити дітей елементарних прийомів композиції під час викладання візерунку, що складається з елементів різної форми та величини, наклеювати їх на площинне зображення; розвивати почуття ритму та кольору; виховувати любов до народних свят, повагу до традицій.

Матеріал: основа для писанки з паперу, різнокольорові деталі (кружечки, квіточки, смужки), клей, пензлі, клейонка, серветка, готовий зразок, кошик з писанкою та паскою.

Вихователь

Весні радіє кожна людська хата,

Бо вона зближає їх з Великоднім святом.

• Саме весною люди чекають на радісне весняне свято Великодня.
  • Люди готувалися до святкування Великодня заздалегідь. Вони прибирали домівку, пекли куличі, розписували яєчка, перетворюючи їх на писанки. Писанками вітали один одного зі святом Великодня, даруючи їх.

Діти розглядають зразок аплікації.

• Що зображено на писанці вгорі? (Кружечки жовтого кольору)
  • Кружечки нагадують нам про сонечко.
  • Що зображено на писанці внизу? (Синя смужка)
  • Синя смужка нагадує нам про чисту водичку.
  • Що зображено посередині писанки? (Квіти)
  • Квіти нагадують нам про прихід Весни.
  • Беремо жовті кружечки і викладаємо на верхній частині яєчка. Внизу покладемо синю смужечку, а посередині – яскраві квіти. Тепер беремо кожен елемент, намазуємо його клеєм на клейонці та наклеюємо на місце змащеною стороною, притискаючи пальчиками. Зайвий клей знімаємо серветкою.

Самостійна робота дітей.

Багато писанок маємо,