06.04.2020 І молодша “Б” (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня: Тема дня: «Заєць»
Заняття Розвиток мовлення
Тема. ЗАЙЧИК
Програмовий зміст: учити дітей складати описову розповідь за допомогою вихователя, активізувати словник назвами тварин, учити вживати узагальнююче слово тварини; продовжувати вчити вживати іменники у множині (назви дитинчат тварин); розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення; виховувати інтерес і турботливе ставлення до тварин.
Матеріал: іграшка-зайчик, втулочки «Дикі тварини», картинки із зображенням дитинчат тварин, штучні дерева, кущі.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь
Біжить зайчик дорогою
Та й скаче.
Затуляється лапками
Та й плаче:
— Усі ж бо я городи обійшов, Ніде ж бо я капустинки Не знайшов.
— Хто це прибіг до нас? Він сумний чи веселий? Чому ви так вважаєте? Розгляньмо його.
— Зайчик який? Що в нього є? Які він має вушка? а хвостик? Що він уміє робити? Що любить їсти? Кого боїться?
Двоє-троє малюків за допомогою вихователя складають розповіді про зайчика.
— До нас прийшов зайчик. Він сірий, пухнастий. Зайчик має довгі вуха і маленький хвостик. Він уміє стрибати. Полюбляє їсти моркву і капусту.
— Дамо зайчику їжі і проводимо додому. А де ж він живе?
Ой, маленьке зайченятко,
Де твоя домівка-хатка?
— В мене хатка за горбочком, Під ялинкою й дубочком.
— Кого ми можемо зустріти в лісі?
— Складіть картинку і дізнаймося.
Діти вкладають втулочки у відповідні отвори і називають тварин. А тепер ходімо до лісу проводжати зайчика.
— Хто біля ялинки? (Ведмедиця і ведмежата)
— Хто на дереві? (Білка і білченята)
Кого ми бачимо біля нори? (Лисицю і лисенят)
— Хто біля лігва? (Вовчиця і вовченята)
— А ось і хатинка біля горбочка. Мабуть, зайчикова. Хто його зустрічає? (Зайчиха і зайчата)
Зайчтик побіг додому, попрощайтеся з ним. А нам час повертатися.
Діти йдуть по стежинці.
Хто до нас приходив? Як ми допомагали зайчику?
Заняття Конструювання
Тема. БУДИНОК ДЛЯ ЗАЙЧИКА
Програмовий зміст: учити дітей називати деталі та споруду, діяти за зразком вихователя; розвивати дрібну моторику, уміння орієнтуватися в просторі; виховувати взаємодопомогу та взаєморозуміння, бажання доводити розпочату справу до кінця; прищеплювати естетичний смак.
Матеріал: іграшка-зайчик, будівельний матеріал: кубики, цеглинки, призма.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь. Доброго ранку, малята! Спробуйте відгадати, хто в гості поспішає.
Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий він на зріст.
На городі побував,
Там морквинку
Він шукав.
Хто це? (Зайчик)
Вихователь демонструє іграшку зайчика.
Чому він сумний? (Припущення дітей.)
Сумний зайчик скрізь походжає,
Всюди він собі хатку шукає.
Хатинку знайти не може,
А вже скоро прийдуть морози.
- Збудуймо разом будиночки для зайчика та його друзів.
- З чого можна будинок збудувати,
- Щоб зайчику було зручно жити-поживати?
Кубики, цеглинки, призми візьмемо,
Швидко будинки збудуємо
Показ і пояснення вихователя.
Ставимо кубик на кубик; на деякій відстані ставимо знову кубик на кубик.
Зверху кладемо горизонтально цеглинку.
На цеглинку ставимо призму. Будинок готовий!
Малята, треба поспішати,
Будинки зайчикам будувати,
Щоб від холодів їх урятувати.
Вихователь стежить за тим, щоб діти ставили кубики не дуже широко (на довжину цеглинки).
Дружно всі попрацювали,
Будинки гарні збудували.
Стрибає радісний зайчик,
Не боїться тепер холоду побігайчик.
– Що сьогодні будували?
-Для кого? З чого будували?
– «Дякую»,- говорить зайчик,
– В ліс побіг наш побігайчик
Заняття Психологічне (за планом психолога)
Вихователь Бойко Н.Є.