12.05.2020 Поради психолога (Практичний психолог Черненко О.В.)

Як впоратися з дитячими істериками

З дитячими криками, сльозами й істериками рано чи пізно зіштовхуються всі батьки, і це не таке вже й просте випробування. Малюк, таким чином, бажає впоратися з почуттям образи чи злості, а батьки відчувають роздратування. Часто батьки не можуть зрозуміти, що ж зробити для того, щоб допомогти дитині заспокоїтися і припинити істерику. Вам буде корисно ознайомитися з порадами, за допомогою яких ви з легкістю подолаєте проблему істерик.

Впоратися з дитячою істерикою допоможе проста байдужість. Якщо ваша дитина влаштувала істерику в людному місці, ви напевно відчуєте роздратування або злість. Забути про істерику може бути набагато ефективніше, ніж виходити з себе. Можна просто не звертати увагу. Діти часто влаштовують істерики тільки для того, щоб привернути увагу батьків.Повірте, люди не будуть вважати вас поганими, а навпаки будуть співчувати.

Друга порада – допоможіть дитині назвати її почуття. Дітям буває непросто зрозуміти, що вони відчувають і що відбувається, адже з усіма почуттями вони ще не обізнані. У таких випадках необхідно дати дитині зрозуміти, що ви співчуваєте і розумієте її. Ви можете сказати, що вона злиться за те, що ви не захотіли купити іграшку. Можете додати, що також ображаєтеся якщо не отримуєте що-небудь.

Спонукайте дитину боротися з істерикою. Адже істерика означає те, що дитина не може впоратися з почуттями. Зрозумійте, що дитина не тільки хоче добитися свого, але і відчуває багато негативних емоцій.Можна разом з нею придумати смішні й жартівливі імена того, що відбувається. Це не тільки дозволить малюку поміняти своє ставлення до вас, але і розвеселить його.

Не робіть різких заперечень!

Істерику можна зупинити ще до того, як вона почнеться. Часто батьки відразу в чомусь відмовляють своїй дитині. І це дуже сильно її засмучує. Для того, щоб істерика не розпочалася вам потрібно довести дитині, що ви перебуваєте на її боці. Краще пояснити дитині, чому не можна робити те чи інше, або розповісти, що ви відмовилися купити йому іграшку через те, що вона дорога. Ці пояснення дитина сприймає набагато м’якше, ніж різку відмову.

Ще один дієвий спосіб – запропонувати умову як альтернативу. Заздалегідь продумуйте ситуації разом з вашою дитиною.У випадку якщо ви йдете в магазин, обговоріть ваші дії заздалегідь. Можете запропонувати дитині піти разом із вами, але з умовою, що вона не буде просити купити якусь іграшку. Якщо дитина погоджується, то обговоріть з нею альтернативний варіант. Якщо вона буде вередувати – ви не будете брати її з собою. Цим ви допоможете своєму чаду навчитися робити вибір.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *