08.04.2020 Середня “В” (Зірочка) (Вихователі Стадник О.Є., Варкентін С.М.)

Тема дня: На екологічній стежині дошкільного закладу. Екологічні знаки.

Заняття:  Ознайомлення з природою

Тема заняття: Наш рідний дім -природа

Мета заняття: ознайомлювати дітей з поняттям «природне сміття» та « сміття принесене людиною»; підвести дітей до розуміння необхідності зберігати та охороняти навколишнє середовище;формувати уявлення про взаємозв’язок природи живої та неживої, проявища природи; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: кошик з природним та неприродним сміттям; картки із зображенням квітів,комах, дерев, птахів.

 

Хід заняття

1 Організаційний момент

-Під час прогулянки на подвір’ї ми збираємо сміття. Звідки воно береться? (Показати траву,листя, гілки дерев.)

-Звідки це взялося? (З дерев, трави, квітів.)

-Це сміття природного походження, його залишила сама природа.

-Це сміття корисне чи шкідливе?

-Кому знадобиться восени листя, суха трава? (комахам,тваринам)

-Кому потрібне насіння?(птахам,тваринам)

-Коли збирають сміття чому його не можна палити?

Показати папірці, шматочки скла,пластикові пляшки.

-Як з’явилося це сміття на подвір’ї?

-Воно корисне чи шкідливе?

-Як воно може нашкодити людям, птахам, тваринам?

2  Дидактична гра « Ланцюжок»

Запропонувати дитині скласти ланцюжок.

Квіти – нектаром смакують комахи; комахи -ними смакують птахи; птахи – їдять комах,гусінь; гусінь – гризе листя дерев.

-Що станеться , якщо зникнуть квіти? (Без квітів зникнуть комахи, без комах зникнуть птахи, без пташок гусінь з’їсть листя. Без дерев засмітиться повітря, не можна буде дихати ані людям ,ані тваринам)

3  Дидактична гра «Так чи ні»

Запропонувати дітям різні ситуації

-Якщо на прогулянці побачив пташеня,його можна забрати додому?

-За комахами можна тільки спостерігати?

-Жабеня з річки – це іграшка?

-Для букета мамі можна зривати квіти з клумби тощо?

4Фізкультхвилинка

На квітучому лужку

Гудуть бджоли: «Жу-жу-жу!»

Разом з ними політаєм

Крилечками помахаєм.

5  Читання оповідання В.Сухомлинського «Смітник»

6  Бесіда за змістом

-Чи допомагала Марійка вдома?

-Куди вона викинула сміття? Чому?

-Хто просив полити квіти?

-Що було на клумбі замість квітів?

-Як ми оцінимо вчинки Марійки?

7  Розповідь дорослого

-Дорослі піклуються про безпеку природи. Вони переробляють сміття на спеціальних заводах і виготовляють корисні речі: зошити .книжки, килимки, туалетний папір та інше.

8  Можна з дитиною виготовити з пластикової пляшки вазу

9  Підсумок

-Чому говорять,що природа- наш дім?

-Про що слід пам’ятати,аби у цьому домі було чисто?

 

Заняття: Малювання

Тема заняття: Розквітають красиві квіти

Мета заняття: учити дітей малювати красиві квіти, використовувати різноманітні рухи, працювати всім пензликом та його кінцем; розвивати естетичні почуття.

Матеріал: 1\2 альбомного аркуша, гуашеві фарби.

Хід заняття

1  Організаційний момент

Запропонувати дітям розглянути листівки із зображенням квітів,звернути  увагу на те, які вони різні та красиві.

2  Показ та пояснення

Дорослий показує та уточнює спосіб малювання пелюсток.

3  Самостійна робота дітей.

4  Підсумок

Вихователь Варкентін С.М.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *