06.04.2020 Поради інструктора з фізкультури (Інструктор з фізкультури Бузун Ю.О.)

ЗАНЯТТЯ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ІГРОВОГО ТИПУ для дітей дошкільного віку                       

ЗВІРЯТА У ЛІСІ

     Мета: удосконалювати навички ходьби у колоні, бігу, стрибків з просуванням уперед, стрибків з розбігу, лазіння по драбині, кидання м’ячів у ціль.

Розвивати  швидкість, спритність, витривалість, силу, орієнтування у просторі.

Хід заняття

І. Підготовча частина.

  1. Ігрова вправа малої рухливості «Великі і маленькі звірятка».

Зміст гри: ходьба в колоні один за одним. За сигналом вихователя «Лисичка!» діти йдуть на носках, руки вгору, імітуючи рухи лисички.

За сигналом «Зайчики!» – ходьба у напівприсіді; за сигналом «Ведмеді!» діти йдуть на зовнішній стороні стопи, руки за спиною; за сигналом «Їжачки!» діти йдуть дрібним кроком, руки за спиною; за сигналом «Вовки!» – йдуть широким кроком.

  1. Рухлива гра середньої рухливості «Вовче, ти готовий?»– ходьба, біг.

Зміст гри: один із гравців зображує вовка, який сидить на стільчику в куточку зали. Діти беруться за руки, наближаються до вовка і промовляють слова:

  • Вовче, ти прокинувся?
  • Так.
  • Ти готовий?
  • Вдягаюся.
  • Ти вже йдеш?
  • Я йду!

З цими словами вовк вибігає із засідки і ловить дітей. Спійманий стає вовком.

Правила гри: вовк ловить дітей після слів «Я йду!». Кого вовк спіймав, той стає ведучим.

 

Лічилка до гри: А між нами, хлопчаками,

Хтось не слухається мами.

Раз, два, три,

Це, напевне, будеш ти.

 

ІІ. Основна частина.

  1. Рухлива гра великої рухливості «Мисливці і зайці»– біг, метання, стрибки.

Зміст гри: один або два мисливці стають з одного боку зали, біля стільців, на яких лежать м’ячі чи мішечки. Решта дітей – зайці. Вони сидять у своїх нірках (обручах), розкладених на протилежному боці зали. Мисливці обходять галявину і удають, що шукають зайців, потім ідуть на свої місця, ховаються за деревами (стільчиками).

На слова вихователя «Зайчик плиг-скок, плиг-скок у зелений лісок» зайці зайці виходять і стрибають по всій галявині. За сигналом вихователя «Мисливці!» зайці тікають кожен до своєї нірки, а мисливці ціляться їм під ноги м’ячем. Мисливці мають стояти біля стільчиків і, не сходячи з місця, кидати м’ячі тільки під ноги зайців. У кого із зайців влучать, того забирають із собою. При повторенні гри обирають нових мисливців.

Правила гри: мисливці, не сходячи з місця, кидають м’яч тільки під ноги зайців. М’яч піднімає той, хто кинув. Зайці виходять на галявину та тікають з неї тільки за сигналом.

Лічилка до гри: Зайчику, зайчику,

Не ходи по городчику!

З’їси капустку –

Зробиш доріжку,

Вийде мисливець.

  1. Рухлива гра великої рухливості «Ведмеді і бджоли» – біг, лазіння.                    Зміст гри: дітей ділять на дві нерівні групи. Менша групка – ведмеді, решта бджоли. На деякій відстані від драбинки – ліс, де живуть ведмеді, на протилежній стороні – поле, луки.

Одна частина бджіл розташовується на драбинці, інша частина бджіл – перед натягнутим шнурком – вуликом. На слова вихователя:

Бджоли вулик залишають,

В ліс квітучий поспішають

одні бджоли злазять з драбинки, інші бджоли підлізають під натягнуту мотузку. На слова:   Полетіли по медок,

Полетіли до квіток!

бджоли летять на луки. На слова:

А ведмеді у садок

В вулик лізуть по медок

ведмеді йдуть до вулика і вилазять на драбинку.

За сигналом вихователя «Бджілки!» ведмеді поспішають до свого барлога. Бджілки із дзижчанням повертаються. Одна група бджілок (що була на драбині) відганяє ведмедів, а друга вилазить на драбинку. Гра закінчується, коли усі діти побувають не драбинці.

Барліг для ведмедів має бути недалеко від драбинки, щоб ведмеді встигли злізти з неї і втекти, поки бджоли повернуться. Вихователь має стояти біля драбинки.

Правила гри: вилазити та злазити з драбинки треба змінним корком, не пропускаючи щаблів. Зіскакувати з драбинки не можна. Бджоли не ловлять ведмедів, а тільки відганяють їх, доторкуючись.

Лічилка до гри:   Бджілки в поле полетіли,

На пахучі квітки сіли;

Стали в вулик мед нести…

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *