06.04.2020 ІІ молодша “В” (Горішок) (Вихователі Рябко Т.М., Красножон Т.В.)
Заняття Логіко-математичний розвиток
Тема. Порівняння предметів заввишки. Орієнтування у часі
Мета: учити дітей порівнювати предмети заввишки; формувати в дітей уяв-
лення про висоту предметів; продовжувати вправляти дітей у вмінні розріз-
няти й називати геометричні фігури; сприяти розвитку уяви, уваги, пам’яті;
продовжувати вчити дітей розрізняти та називати частини доби (день — ніч,
ранок — вечір);розвивати зорову пам’ять, увагу, виховувати організованість та інтерес до занять з математики.
Матеріал: набори мотрійок (за кількістю дітей); мотрійки та будинки, що
різняться заввишки; картка з двома смужками (на верхній смужці — візе-
рунок із геометричних фігур, різних за кольором); набір таких самих фігур
(для кожної дитини).
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Вихователь. Діти, відгадайте, хто до нас сьогодні завітав у гості.
Дерев’яні ці сестрички
Мають одяг, черевички.
Але всіх в собі схова
Їх найбільша сестра. (Мотрійки)
— До нас сьогодні завітали в гості мотрійки.
Вихователь викладає мотрійок на фланелеграфі.
— Але вони засмучені тому, що посварилися. Мотрійки не можуть вишику-
ватися за зростом.
ІІ. Основна частина
— Допоможемо мотрійкам стати за зростом — від вищої до нижчої. Яка мо-
трійка найвища? Яка мотрійка нижча від неї? Яка найнижча? Як визначити
мотрійок за зростом? Якою за порядком стоїть висока мотрійка? Якою за по-
рядком стоїть найнижча мотрійка?
Дидактична гра «Мотрійки, шикуйся!»
Вихователь об’єднує дітей у команди і роздає кожній команді пласкі зобра-
ження мотрійок. Доки лунає музика — діти гуляють, за сигналом вихователя
мотрійки мають вишикуватися — від найвищої до найнижчої.
Ускладнення. Попросити дітей ставати від найнижчої до найвищої.
Дидактична гра «Розмісти мотрійок у будинках»
— Розмістимо мотрійок у будинках. Будинки однакові заввишки? А мо-
трійки? У який будинок ми розмістимо найвищу мотрійку? У який будинок ми поселимо найнижчу мотрійку?
Дидактична гра «Назви фігуру»
Вихователь дістає «чарівний» мішечок і пропонує відгадати, що в ньому.
- Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти? (Трикутник)
- Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини. (Квадрат)
- Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай.
І на малюнках дітлахів
У сонечку впізнай. (Круг)
— Молодці, пограймо з геометричними фігурами.
Вихователь перед заняттям розміщує на стінах кімнати зображення з цими
геометричними фігурами, під фігурою зроблено кишеньку.
— Діти, я роздам кожному з вас картки з геометричними фігурами. Вам по-
трібно назвати свою фігуру, її колір та віднести у кишеньку під зображенням
такої самої фігури.
Наприклад. У мене червоний квадрат. У мене синій круг.
Дидактична гра «Що де лежить»
У кожної дитини — картка з двома смужками: на верхній смужці — візеру-
нок із геометричних фігур, різних за кольором.
— Розгляньте картку. Які геометричні фігури ви бачите? Якого вони ко-
льору?
— Викладіть такий самий малюнок із геометричних фігур на нижній
смужці.
Вихователь викладає на фланелеграфі дві мотрійки і дві ялинки — високу
та низьку.
— Мотрійки дуже люблять грати в хованки. Хто з мотрійок за якою ялин-
кою може заховатися? (Синя мотрійка низька, тому заховається за низькою
ялинкою. Червона мотрійка висока, тому заховається за високою ялинкою)
— Як дізнатися, яка ялинка вища, а яка — нижча? (Слід прикласти одну
ялинку до другої.)
— Відгадайте загадки.
- Сонце в небі ясно світить,
Погуляти вийшли діти.
Коли це буває? (Удень)
- Світає, край неба палає,
Соловейко в темнім гаї
Сонце зустрічає. (Ранок)
- Зорі в небі запалали.
Діти спати полягали.
Місяць вийшов з білим личком —
То настала темна… (нічка).
- Сонце стелить своє ліжко,
В нірки вже забігли мишки.
Діти іграшки складають,
Скоро буде «баю-баю».
Коли це буває? (Увечері)
Рухлива гра «День — ніч»
Вихователь командує: «День!» — діти бігають, стрибають, кружляють.
Вихователь командує: «Ніч!» — діти «засинають», підкладаючи під щоки
долоньки.
ІІІ. Підсумок
— Мотрійки вам дуже дякують за те, що ви їх помирили і навчили корисних
речей.
Вихователь: Рябко Т.М.