06.04.2020 ІІ молодша “Б” (Сонечко) (Вихователі Білевщук О.В., Кишка Т.Ю.)
1 заняття Психологічне
2 заняття Розвиток Мовлення
Тема: Весна прийшла.
Мета: Формувати вміння й навички зв’язного мовлення ; ознайомити дітей зі значенням та змістом заклички , прислів’я, учити виразно їх читати; вправляти в умінні узгоджувати іменник з прикметником; добирати до дієслова відповідний іменник; учити розпізнавати тембр голосу; розвивати голосовий апарат; виховувати естетичні почуття.
Матеріал: іграшка їжачок, ілюстрації із зображенням весняних пейзажів.
Хід заняття: Психогімнастика
Доброго ранку, сонце привітне .
Доброго ранку, небо блакитне.
Доброго ранку в небі пташки
Доброго ранку, тобі і мені.
Вихователь пропонує дітям послухати і повторити за ним чистомовку.
Ами – ами – ами – вже весна не за горами,
Іти – іти – іти – їй зрадіють діти,
Ки – ки – ки – і звірята і пташки ,
Ля- ля – ля – зрадіє Матінка – земля.
Вихователь організовує спостереження за весняною погодою та природою, допомагає дітям розказати про сезонні зміни і починає бесіду.
– Із чого видно що настала весна ? (листячко на деревах зявляється, столо тепло, пташки прилетіли, пісеньки співають, сніг розтанув) .
– Весною багато сонця , всі зраділи теплу, весело дзюрчать струмочки. Є таке прислів’я : « Вода з гір потекла – весну принесла.
Вихователь декілька разів читає прислів’я.
Настала весна, кличуть люди сонечко, щоб скоріше тепло прийшло, трава і листячко стали зеленими. Давайте і ми заспіває пісеньку – звертання до сонечка.
Вийди , вийди, сонечко, на дідове полечко,
На бабине зіллячко , на наше подвір’ячко,
На весняні квітоньки, на маленькі дітоньки ,
Там вони граються тебе дожидаються.
Доки ми з вами весну зустрічали, сонечко вітали, у лісі прокинувся їжачок і завітав до нас в гості. Він приніс нам загадки. Спробуємо іх відгадати?
Де пройшла краса – дівиця,
Там травиця зелениться,
Пишно квіти зацвітають,
І пташки пісні співають.
– Хто знає , коли це буває?
– Чим пташки навесні займаються?
– Що з квітами відбувається?
– А з травичкою?
– Молодці діти ,ось іще одна загадка.
Все у зелені довкола : пасовище і поле.
Мчать струмочки до ріки, Ліплять гнізда ластівки.
І в сороки новина , сповіщає всіх вона:
Наближається (Весна).
Молодці діти ви правильно відгадали.
Фізкультфилинка ( Діти виконують відповідні рухи)
Гойда – гойда , хить та хить!
Щось на вітрі шелестить.
Гей, на вітрі над водою.
Щось тріпоче бородою
Та зелена борода,сине небо підміта!
Підмітає,шелестить.
Гойда – гойда , хить та хить!
Вихователь пропонує малятам пограться в дидактичну гру
«Взимку – на весні» та пригадати зимові та весняні ознаки.
– Коли буває сніг? (взимку)
– Коли зявляється зелена травичка?
– Коли буває сильний мороз , завірюха?
– Кили прилітають птахи , зацвітають перші квіти?
Підсумок заняття : вихователь пропонує малята вивчити закличку
«Вийди , вийди сонечко!»
Вихователь:
Білевщук Ольга Володимирівна