04.05.2020 ІІ молодша “А” (Фіалка) (Вихователі Сівер Л.Г., Ілляшенко Т.П.)

Ознайомлення з соціумом.                    

« Квіти на клумбі».

Мета: продовжувати ознайомлювати з представниками рослинного світу рідного краю – весняними квітами; дати знання про весняні квіти, їх назви; учити уважно розглядати, досліджувати та описувати зовнішній вигляд і називати характерні особливості квітів; розвивати пізнавальну активність, спостережливість; активізувати словниковий запас дітей; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: предметні картинки із зображенням весняних квітів; картинки із зображенням послідовності зростання квітки; іграшкова бджілка.

                                       Хід заняття.

1.    Розповідь бджілки де вона була і що бачила. До нас у гості залетіла бджілка. Вона далеко літала і хоче розповісти, що бачила. Бджілка каже, що скрізь розквітають квіти, адже настала весна. Квіти дуже різні. Бджілка хоче розповісти, які квіти вона бачила.Квіти ростуть скрізь: іу лісі, і у полі, і в садку, і в парках.

2.    Робота за картинками.  – Що намальовано на картинці? Квіти, за якими доглядають люди, називають садовими? Як люди доглядають за квітами? Що потрібно квіточкам, щоб вони добре росли і красиво цвіли? Чим схожі між собою квіти, що у них спільного?                                                      

3.    Розгадування загадок про квіти. 1. Навесні я розквітаю синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку.  – Розкажіть, який пролісок? Що є проліска? Яке стебельце? Які листочки? Які квіти? На що схожі квіти проліска?  2. Стала на поляні в жовтім сарафані, підросте, всміхнеться,для вітрів вбереться в платтячко біленьке, пишне та легеньке. – Розкажіть про кульбабку. 3. Лист зелений і міцний, сніг для нього не страшний, а коли весну стрічає, сині очі розкриває. Що є у барвінка? Коли з’являються перші квіти? Чому навесні?

4.    Фізкультхвилинка.

5.    Дидактична гра « Розкажи про квітку». – У тюльпана високе стебельце, а у проліска – … – У проліска пелюстки квітки блакитні, а у кульбабки – …. – Фіалка маленька, а тюльпан – …  – Кульбаба росте на лузі, а тюльпан – …  – Пролісок схожий на небо, а кульбаба – …                                                                                       6. Підсумок . – Як одним словом назвати: кульбабу, пролісок, тюльпан?            

Ілляшенко Т.П.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *