06.04.2020 Логопедична “Б” (Дзвіночок) (Вихователі Плохотникова Г.М., Сахно А.В.)

Тема дня Охорона природи та Червона книга.

Декоративне малювання

Тема : Доріжка з квітами.

Мета:продовжувати вчити прикрашати візерунком прямокутник; правильно розташовувати восьмипелюсткові квітки на однаковій відстані одна від одної; знаходити середину центральної, а потім квіток праворуч і ліворуч. Закріпити вміння малювати квітку в певній послідовності, чергуючи пелюстки-мазки за кольором. Закріплювати уміння малювати гуашшю, добре промивати пензель. Розвивати окомір, естетичний смак, чуття ритму, кольору, композиційні уміння. Виховувати охайність, стійкий інтерес до декоративного малювання.

Обладнання: зразок,гуаш, пензлики, підставка для них, серветки, склянка  з водою, іграшки зайчик та ведмедик, патичок.

Хід заняття

  1. Організаційний момент.
  2. Ігрова мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

В гості заходить  Зайчик та Ведмедик. Вони вирішили з лісовими друзями займатися ритмічною гімнастикою, але для цього потрібні доріжки, а в магазині залишилися тільки дві. Прийшли з проханням допомогти їм: зробити такі ж самі для їхніх лісових друзів.

Розглядання зразків, питання для дітей.

  1. Чим схожі ці візерунки? Чим відрізняються?
  2. Якої форми доріжка?
  3. Чим прикрашена?
  4. Що є у квітки?
  5. Якого кольору пелюстки на першому візерунку?А на другому?
  6. Де розташовані елементи узору?
  7. Як називаються елементи, з яких складається квітка?
  8. Які доріжки вам подобаються більше?
  9. Показ та пояснення способу виконання роботи.

Вихователь показує, як правильно розташувати три квітки на смужці паперу.

  1. Малюємо крапку посередині смужки,
  2. На однаковій відстані малюємо крапки ліворуч і праворуч.( колір вибирається за власним бажанням)
  3. Пензлик  вмочую його в фарбу, зайву знімаю об край склянки та малюю пелюстки квітки мазками: вгору, вниз,ліворуч, праворуч.
  4. Так само малюю інші квітки.
  5. Набираю фарбу іншого кольору малюю на всіх квітках послідовно зліва направо між квітами похилі мазки.
  6. Фізкультхвилинка.
  7. Закріпити з дітьми послідовність виконання завдання: промальовування  квітки в повітрі

Тож малята ,часу не гайте,

Малювати починайте.

Будемо добре малювати –

Звірятам допомагати.

  1. Самостійна робота дітей.
  • Кожен малює квіти таким кольором, який йому подобається.

За необхідністю допомагаю.

  1. Підсумок заняття.

Аналіз дитячих робіт.

  • Яка доріжка сподобалась тобі?
  • В якій роботі квіти розмішені на однакових відстанях?
  • Яка робота виконана найохайніше?

Звірята дуже вдячні за допомогу та запрошують на гостини в ліс.

 

Тема дня Охорона природи та Червона книга.

Розвиток мовлення

Тема. Дерева. Кущі

Мета: узагальнювати знання дітей про дерева та кущі; учити визначати основні частини рослин; навчати порівнювати рослини за різними ознаками; вправляти у вміння утворювати іменники у родовому відмінку множини, у вживанні слів-ознак; учити правильно будувати речення зі сполучником «а»; учити складати описову розповідь за допомогою картки-символу;  закріплю вати вміння правильно узгоджувати слова у відмінку, роді; виховувати  піз -навальний інтерес та дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: сюжетний малюнок лісу, де ростуть різні дерева та кущі, малютки дерев (береза, верба, дуб, сосна, ялинка),мнемотаблиця «Дерева».

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Психогімнастика «Ім’я шепоче вітерець»

Вихователь пропонує дітям уявити, що з ними хоче подружитися вітерець.

Він кличе їх по імені. Діти разом проговорюють ім’я кожної дитини так, ніби

його покликав вітерець: «Даню, ш-ш-ш».

— Де вітерцю подобається гуляти? Вітерцю подобається гуляти у лісі. Разом

з вітерцем вирушимо до весняного лісу.

— Нумо крокуйте за мною!

ІІ. Основна частина

— Ми дісталися лісу. Що таке ліс? Ліс — це місце, де ростуть дерева, кущі,

трави, живуть різні тварини, птахи, комахи. Як радіють настанню весни де-

рева! Що відбувається з деревами навесні?

Ви знаєте, що у лісі ростуть різні дерева. Які саме?

Якими бувають ліси?

Як називають ліс, у якому ростуть лише дуби?

Як називають ліс, у якому ростуть лише сосни?

А ліс, у якому ростуть лише ялини?

Як називають ліс, у якому ростуть лише берези?

Який ліс називають мі-шаним?  Скільки у лісі дерев?

  1.   Дидактична гра «Один — багато»

Береза — (багато чого?) беріз, ялинка — (багато чого?) ялинок, тополя —

(багато чого?) тополь, каштан — (багато чого?) каштанів, липа — (багато

чого?) лип, клен — (багато чого?) кленів.

— Погляньте на дерево. Що є у нього?

 Відгадайте загадку.

Лиш весна привітна

У гостях з’явилась —

На гіллі тендітнім

Котики розсілись.

Котики пухнасті,

Котики маленькі,

Жовті, мов курчата,

Як вата, м’якенькі.

Рано нас вітати

В котиків є звичка.

Знають всі малята —

Це цвіте… (вербичка).

— Так, це вербичка цвіте пухнастими котиками.

Вихователь показує на березу.

— Як називають це дерево?  Яке це дерево? Де росте берізка?  Який стовбур у берізки?  Це дерево високе чи низьке?  Які гілочки у берізки? Покажіть, як звисають гілочки. Яке листя у берізки?  Яке коріння у берізки? Вона добре тримається своїм корінням у землі. Як ми ласкаво скажемо про березу?

— Складімо розповідь про берізку за допомогою мнемотаблиці.

Це береза. Високе лісове дерево. У берізки стрункий, біленький із чорними

смужками стовбур. У берізки кругле зелене листя.

Вихователь пропонує дітям скласти розповідь про декілька дерев, викори-

стовуючи коректурну таблицю.

  1.  Дидактична гра «Порівняй

Вихователь пропонує дітям скласти порівняльні речення.

  • Дерево високе, а кущ низький.
  • Дерево велике, а кущ маленький.
  • У дерева єстовбур, а в куща немає.
  • У дерева гілкитовсті, а в куща тоненькі.
  • У берізкистовбурбілий, а в ялинки коричневий.
  • У берізки на гілочкахлистячко, а в ялинки — голочки.

— Дерева та кущики товаришують, оберігають і допомагають одне одному.

Кущик не дає бешкетному вітерцю ламати гілочки дерев. А дерева прикри-

вають кущики своїми густими гілочками від пекучого сонечка. Ось так і жи-

вуть вони дружно.

  1. Дидактична гра «Про ліс»

Вихователь промовляє речення про ліс, а діти закінчують їх, правильно

узгоджуючи слово «ліс» із заданим прийменником.

  • Ми ходили на прогулянку до ліс. (Ми ходили на прогулянку до лісу.)
  • Крислатий дубок ростесередліс. (Крислатий дубок росте серед лісу.)
  • Чималогрибівможна знайти у ліс. (Чимало грибів можна знайти у лісі.)
  • Легко дихаєтьсябіляліс. (Легко дихається біля лісу.)
  • Чорні ворони літали над ліс. (Чорні ворони літали над лісом.)
  • За годину можнадійти до ліс. (За годину можнадійти до лісу.)

ІІІ. Підсумок

— Дерева, кущики живі. Вони дихають і ростуть. Як слід поводитися з де-

ревами? (Їх потрібно берегти, охороняти. Не можна ламати гілочки, псувати

кору.)

Вихователь Плохотникова Г.М.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *