03.04.2020 Поради психолога (Практичний психолог Черненко О.В.)

Поради психолога щодо впливу телебачення , комп’ютера, ЗМІ на розвиток дитини

 

 

  • Не піддавайтесьспокусіполегшити собі життя, зайнятись справами. Пам’ятайте, що психіка дитини формується тільки у спільній діяльності з дорослим.
  • Чіткорегламентуйте перегляд дитиноютелепрограм. Не піддавайтесь спокусі полегшити собі життя, посадивши малюка перед телевізором, за комп’ютером. Максимальна кількість часу біля екрану не повинна перевищувати від 15-20 хвилин до 1 години на день (біля комп’ютера – не більше ніж 12 хвилин) для старших дошкільнят.
  • Намагайтесь не дозволятидитиніпереглядати рекламу, а також художні фільми, що орієнтовані на дорослу аудиторію.
  • Намагайтесьстежити за змістовністю та художністюдитячих програм, щоб виключити низькопробну відео і телепродукцію.
  • Обговорюйте з дитиноюсюжетипереглянутих фільмів, використаних комп’ютерних ігор. Важливо зрозуміти, що дитина думає, відчуває, як вона вчинила б у тій чи іншій ситуації. Навчіть дитину аналізувати, оцінювати вчинки і розуміти почуття інших людей.
  • Післяобговоренняможна запропонувати малюкові намалювати героїв фільму, гри чи зліпити їх із пластиліну тощо. При цьому важливо звернути увагу на зображення емоцій героїв.
  • Для дітей старшого дошкільноговікуможна організувати гру «Режисери-мультиплікатори»: придумати і намалювати серію малюнків для нового фільму або продовжити улюблений фільм або гру.

Таким чином, пам’ятаючи про значну роль ЗМІ у житті кожної людини, ми повинні пам’ятати про ту відповідальність, що покладена на дорослих: зробити все можливе, щоб не допустити негатинвного впливу інформаційного потоку на психіку дитини.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *