04.05.2020 І молодша “Б” (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня: «Я – хлопчик, я – дівчинка» (ідентифікація своєї статевої належності, диференціація, взаємовідносини).
- Заняття. Розвиток мовлення
Тема: Хто ми? Які ми?
Meтa: Навчити дітей складати невелику описову розповідь, спираючись на запитання вихователя.
Активізувати слова за допомогою зменшувально – пестливих суфіксів, навчати правильно називати предмети, їх якості, дії, вживати словосполучення в роді і числі. Формувати у дітей чітку вимову звука (дз).
Обладнання: лялька, аудіоапаратура.
Хід заняття.
На початку заняття вихователь пропонує дітям послухати і повторити чистомовку.
Прилетіла бджілка,
Затремтіла гілка.
Довго чулось поблизу:
Дзу-дзу-дзу!
Дзу-дзу-дзу!
Чистомовку діти промовляють повільно, потім швидше; тихо, потім голосніше; з усіма дітьми разом та з кожною дитиною окремо.
Дидактична гра «Які ми?»
Вихователь, звертаючись до дітей, просить їх розказати, які воли.
Діти називають по одному прикметнику: веселі, маленькі, гарні, добрі, слухняні, охайні, дружні.
Дидактична гра «Скажи ласкаво»
Вихователь запрошує дітей в хоровод, усі стають у коло.
Хоровод ми водимо, весело співаємо.
Коло зупинилося себе називаємо,
Ласкаво-ласкаво
В обох Круглі личка,
І навіть всміхається ляля, як я.
Однакові очі і в неї, і в мене
Однакові плаття: зелене и зелене.
І в неї косинка, і в мене косинка,
І навіть зовуть нас:
Маринка й Маринка.
Вихователь
А зараз час усім малятам розважитись — потанцювати.
Хай наша лялька не сумує,
Хай також з дітками танцює.
Діти виконують «Танок з лялькою» (муз. Л. Дичко, сл. Т. Коломієць).
Після цього діти знову збираються біля вихователя.
Вихователь. Ось так можна весело танцювати з улюбленою лялькою.
А як ще можна гратися з лялькою? (Одягати, годувати, бра ти з собою на прогулянку, катати в колясці, вкладати спати, купати.)
А ще ляльці можна заспівати колискову. (Співає, діти підспівують).
Вихователь пропонує дітям по черзі взяти ляльку на руки
та заспівати їй колискову.
В и х о в а т е л ь. Ну ось, наша лялька заснула. Покладемо лялечку в ліжечко.
Заняття закінчується
- Заняття Конструювання
Тема. Ліжко
Програмовий зміст: учити дітей будувати ліжко з кубиків та цеглинок, приставлених до них, працювати за зразком; закріплювати назву будівельного матеріалу; розвивати дрібну моторику, окомір, уміння орієнтуватися в просторі; виховувати інтерес до конструюв., бажання доводити розпочату справу до кінця.
Матеріал: іграшка-метелик для кожної дитини, будівельний матеріал, по 3 кубики, по 2 цеглинки для кожної дитини.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь: Добрий день, малята!
Знову будемо грати.
Різні споруди будувати.
— Ой, хтось плаче! Ви чуєте?
Разом по килимку підемо.
Того, хто плаче, знайдемо.
Діти разом із вихователем обходять килимок, знаходять сумного метелика.
— Хто це? А чому він плаче? (Відповіді дітей.)
Хоче метелик відпочивати,
Та не має куди лягати.
Все навколо його лякає,
А що робити не — знає.
— Як можна допомогти метеликові?
— З чого можна збудувати ліжко? Разом мерщій грати,
Зручне ліжко метеликові будувати!
Показ і пояснення вихователя.
— Беремо кубики, ставимо їх щільно один біля одного. Приставляємо з обох боків вертикально цеглинки.
Що я збудувала? З чого я будувала ліжко?
Ліжко для метелика тепер є, хай він відпочиває.
Вихователь кладе метелика на ліжко.
Що це за шурхотіння? Ви чуєте?
Вихователь шурхотить папером, імітуючи шум крил метеликів.
Це метелики летять,
Крильцями шурхотять.
Треба разом працювати,
Для метеликів ліжка будувати.
Самостійна робота дітей.
Вихователь стежить, щоб діти щільно ставили кубики один біля одного, приставляли з обох боків вертикально цеглинки.
За потреби вихователь використовує індивідуальний показ, пояснення.
Тепер метелики відпочиватимуть,
На тепле сонечко чекатимуть.
Що ми сьогодні будували?
Для кого ліжка будували?
З чого будували?
Час малятам відпочивати,
З іграшками грати,
Про метеликів їм розказати.
3.Заняття Психологічне (За планом психолога)
Вихователь Бойко Н.Є.