02.04.2020 І молодша “А” група (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)

Тема дня: «Півник та курочка»

(зовнішній вигляд; особливості поведінки; спосіб живлення; значення в житті людини; безпека)

1. Заняття Музичне (за планом муз.керівника)
  2. Заняття Розвиток мовлення Тема. Погодуємо свійських птахів

Мета: поглиблювати знання малюків про свійських птахів.

Попередня роб.: розглядати предметні та сюж. карт. із зображенням свійських птахів та їхніх дитинчат; провести дидактичну гру «Пташині родини».

Організаційний момент

Вихователь. Хто це співає? Шия жовта, хвіст зелений, Борода як маків цвіт.

Птах домашній є у мене, Він малятам шле привіт. Ходить птах цей по садку І співа: «Ку-ку-рі-ку!»

— Ви впізнали його? Хто це?

— Півник приніс нам знайому гру «Пташині родини». Пограймо! Допоможемо з’єднатися мамам-птахам з діточками-пташенятами.

Діти обирають картинки із зображенням птахів-дитинчат і знаходять їхніх мам.

— Послухайте вірш. Ішла весна-красна У синій хустинці.

Несла весна-красні У скриньці гостинці. Ягнятам — травицю,

Гусенятам — водицю, Каченятам — ряску, А малятам — ласку.

Спостереження за курчатами

Мета: розвивати пізнавальний інтерес; розширювати знання дітей про свійську птицю; ознайомити їх з дитинчатами (маленькими курчатами); виховувати гуманне ставлення до тварин.

— Діти, спробуйте відгадати, хто співає: «Ко-ко-ко»? — Курка — це тварина чи птах? — Чому ви так уважаєте? — Де вона живе?

— Вона свійська чи дика? — Навесні в курки з’являються малята. Їх називають курчатами. — Ви бачили курчат? Які вони? (Маленькі, жовті, пухнасті, схожі на м’ячики.)

— Курча вкрите м’яким пухом. Що у нього на голові? (Очі, дзьоб) — Який тулуб? Що є на тулубі? (Маленькі крильця, хвостик)

— Які в курчатка лапки? — Що вміє робити курча? (Ходити, бігати, стрибати, дзьобати, пити…) — Курчата не вміють літати.

— Курку, у якої є курчата, називають квочкою. Вона турботлива мати — водить своїх діток, навчає знаходити собі їжу, уночі накриває їх своїми крилами

і зігріває їх усіх.

— Як люди дбають про курей? (Годують, напувають, будують для них житло.)

Давайте і ми нагодуємо наших курчат

Вихователь Ковач Н.А.