5 кроків на шляху до подолання страху

 

  1. Складіть список усього, що Вас лякає. Перший крок до ліквідації страху – його визнання.  З’ясуйте чого саме ви боїтеся, щоб поглянути на проблему по-новому і змінити своє ставлення до неї. А починати потрібно саме з прийняття власних тривог. Зізнаючись собі в своєму страху,  ви виводите його з підсвідомого відчуття у свідомість. І на цьому етапі він вже не буде таким жахливим.
  2. Визначте причину свого страху. Розуміння причин того, чому з’являється таке почуття – це вже початок успіху.
  3. Дихайте. Дихальна техніка чудово допомагає подолати хвилювання і страхи, тому що вона безпосередньо діє на внутрішні органи і розслабляє їх. Кілька разів глибоко вдихніть, затримайте дихання,  потім видихніть і знову затримайте дихання.  Бажано робити це на рівний рахунок: 1, 2, 3, 4.
  4. Працюйте м’язами. Цей метод позбавить вас від страхів, а також допоможе зняти напругу і перевтому. Примусьте трохи попрацювати свої м’язи по всьому тілу. Послідовно напружуйте  на кілька секунд, а потім розслабте окремі м’язи обличчя, шиї, рук, ніг тощо. Справа в тому, що після напруги м’язи прагнуть до розслаблення, а коли вони його отримують, то весь організм розслабляється і заспокоюється, причому, не тільки фізично, а й емоційно.
  5. Відволікайтеся. Перемикніть увагу зі своїх страхів на щось кардинально інше. Наприклад, згадайте і прочитайте вірш, порахуйте перехожих або птахів, увімкніть телевізор,  з’їжте шоколадку, зателефонуйте другові. Страх зникає після того, як відповідна ситуація – позаду. Зогляду на це особа знову й знову вибирає такуповедінку, яка дає змогу не потрапляти більше в обставини, які жахають. Страх – це продукт розуму і внутрішньої боротьби.  Причина страху знаходиться тільки у нас в голові. Лукрецій вважав, що основним засобом подолання людьми страху є їх мисленнєво-розумова діяльність: «Як би ж думки у них були розумні. Став би їхній розум вільним від великих справ і страхів».

Бажаємо міцного здоров’я!!!!

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *