Консультація для батьків

4 КРОКИ, ЩОБ СТАТИ ІДЕАЛЬНИМИ БАТЬКАМИ

Маємо вас одразу засмутити: ідеальних батьків не існує. Діти завжди не задоволені вашими методами виховання, але чи будуть вони вам удячні за це виховання, чи навпаки ображатися, залежитьвід вас. Існує чотири правила, що допоможуть вам стати найкращими для своїх дітей. Та перш ніж почати їх, затямте: ви із дитиною хоч і одне ціле, але дитина окрема від вас. Тобто налаштуйтеся на роль не суворого наставника, а на роль «провідника» малюка у світдорослих. Необхідно сприймати дитину як окрему унікальну людину, відмінну від вас, допомогти їй розкритися і знайти себе. Зважаючи на це, дотримуйте таких правил.

  1. Безумовна любов. Її потребують абсолютно всі живі істоти. Любов — це основа всього. Якщо ви не налаштуєте себе на абсолютнулюбов до дитини, на прийняття малюка таким, який він є, то ви не зможете подолати наступних кроків.
  2. Постійнадопомога. Дитина постійно пізнаєсвіт. Необхідно усвідомити, що всі реакції дитини (сльози, ниття, крик, істерика, неслухняність та ін.) — ценаслідок пізнання. Ви повинні допомогти зрозуміти цей світ, визначити межі дозволеного й неприпустимого. Це допоможе дитині  структурувати картину світу й орієнтуватися в ньому. Так дитина почуватиметься впевненою, визнаною, потрібною, матиме комфорт і безпеку.
  3. Послідовність й узгодженість. За такою схемою виповиннідіяти в усіхсвоїхзаборонах, дозволах, розповідях і поясненнях. З приводу вихованнязавжди є розбіжностіміж батьками  — і це нормально. Та дитина не повинна знати про цірозбіжності.
  4. Умінняслухати й розумітидитину. Хочете стати гарним другом людині — надайте можливість їй бути вислуханою. Щоб дитина  бачила у вас авторитет, дослухалася до ваших порад, поважала вас, говоріть якомога менше. Допомога, порада  потрібна лише тоді, коли її просять. Це  стосується і виховання. Дитина повинна навчитисям всього сама, розібратися, мислити. Коли вона дійсно зайде в глухий кут, вона попросить вас про допомогу. Будьте готовими завжди підтримати малюка.

Діти люблять нас і завжди пробачають наші сварки, нерозуміння, образи. Скористайтеся цією їхньою якістю і змініть своє ставлення до дітей, доки ще не пізно. Адже раптово малюк може подорослішати й усвідомити, наскільки погано й неправильно ви його виховували. Тоді вже навряд чи пробачить.

 

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *