30.03.2020 ІІ молодша “В” група (Горішок) (Вихователі Рябко Т.М., Красножон Т.В.)
Заняття з художньої літератури
Тема: Читання вірша К.Перелісної «Пролісок»
Мета: познайомити дітей з творчістю Катерини
Перелісної; виховувати пізнавальний інтерес та прищеплювати любов до
української поезії, сприяти запам`ятовуванню та засвоєнню змісту твору;
розвивати розповідне мовлення, увагу.
Матеріали: текст вірша К.Перелісної «Пролісок», зображення проліска,
набір малюнків весняних квітів.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Психогімнастика.«Квітка»
– Діти, зараз у нас за вікном весна, починають розцвітати перші весняні квіти.
Вони такі гарні, яскраві, різнобарвні! Хочете бути гарною квіткою? Якою
квіткою хоче бути Оленка? ..
– Сонечко ще не зійшло, квіточки сплять. Очки у них закриті, дихають
глибоко, рівно, спокійно. Але ось: «Дзинь», – виглянув перший промінчик
сонечка. Погладив по голівці квіточку – Оленку, квіточку-Катю … (Гладить).
Квіточкивідкрили спочатку одне око, потім друге, подивилисяочима вниз,
вліво, вправо, вгору. Зажмурилисявідяскравогосонечка. Відкрилиочі широко іпосміхнулися. Як раді квіточки сонечку! Стали квіточки вмиватися росою:щічки, вічка, плічка, спинку. Ось які чисті і свіжі! Подивилися один на одного івсі разом сказали: «Здрастуй, день!»
ІІ. Основна частина.
Дітки давайте згадаємо яка зараз пора року? (Відповіді.) Так весна.
Але весна завітала до нас не сама, а зі своїми помічниками. Відгадайте будь-ласка загадку і дізнаєтесь хто вони.
Різнобарвні, запашні,
Розцвітають навесні,
Люблять їх дорослі й діти.
Здогадались, що це? …( Квіти)
– Давайте згадаємо їхні назви (підсніжник, пролісок, фіалка). А зараз я
вам пропоную послухати вірш про одну з цих весняних квіточок, про яку самеспробуйте здогадатись.
Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку.(Пролісок)
– Зараз давайте уявимо, що ми серед чудового весняного лісу, зупинились
помилуватись весняними квітами та послухаємо вірш Катерини Перелісної
«Пролісок».
Пролісок
Я — пролісок синенький,
І перший на весні
Сказати вам раденький:
«Кінець! Кінець зимі!»
З-під снігу мій листочок
До сонця простягну
І ніжний мій дзвіночок
Вітатиме весну.
Вихователь ще раз перечитує вірш.
– Про яку квіточку ви слухали вірш? (Пролісок)
– Чому пролісок так радіє?(Весні)
-Чому пролісок радіє весні? (Бо зможе рости і перетворитися на красивуквіточку)
-Чи можна рвати ці квіти (Ні)
– Чому? (Вони прикрашаютьліс.)
Фізхвилинка.
Ось іде до нас весна,
Все навколоожива.
Підсніжники прокидаються,
Проліски посміхаються.
Пташки прилітають,
Діти вибігають,
На луках стрибають,
А потом тихенько
На килимоксідають. (Діти промовляють слова, імітують рухи)
Дидактична гра «Якої квітки не стало».
Перед дітьми малюнки з зображенням весняних квітів. Коли діти
заплющують очі, вихователь забирає один малюнок, діти повинні визначити яка квітка зникла.
ІІІ. Заключна частина.
-Про яку квіточку ви слухали вірш? -Хто його написав? -Чому так радів
пролісок?
Вихователь: Рябко Т.М.