28.05.2020 І молодша «А» (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)

Тема дня: Літо прийшло-всім малятам радість

Заняття Музичне (за планом музичного керівника)

Заняття Розвиток мовлення Тема. Весняні кульбабки

Мета: продовжувати знайомити дітей з весняними первоцвітами — кульбабкою; продовжувати вчити сприймати і розуміти зміст твору, закріплювати вміння відповідати на запитання дорослого реченнями, спонукати до повторювання і запам’ятовування вірша; ввести до активного словника дітей назви первоцвітів (пролісок, кульбаба); виховувати в дітей інтерес до художнього слова, естетичні почуття та любов до природи.

Матеріал: ілюстрація із зображенням кульбаби; матеріал для дидактичної гри «Посади квіточку».

ХІД ЗАНЯТТЯ

Ігрова ситуація. Загадка про весняну квітку — кульбабу.

Сонце луг поцілувало

—  Все довкола жовтим стало.

Дуже сонечко пригріло

—  Жовта фарба побіліла.

Літній вітерець повіяв

— Білий килимок розвіяв.

Розглядання ілюстрації «Кульбаба» та бесіда за її змістом.

Читання вірша Н. Забіли «Кульбаба».

На леваду я пішла б,

Ціла купа там кульбаб:

Ніби сонечка малі

Посідали на землі.

Бесіда за змістом твору.

— Про які квіти розповідає віршик?

— Чи бачили квіточки кульбабки? Які вони?

— Кульбабка росте в лузі, отже, квітка яка?

— На що схожі квіточки кульбабки?

Дидактична гра «Посади квіточку».

Мета: закріпл. знання дітей про квіти; вчити співвідносити предмети за розміром, шляхом вкладання предмета в отвір; знаходити два предмети однакової величини; розвивати вміння складати предмети в певній послідовності: від найменшої до найбільшої або навпаки; виконувати завдання, орієнтуючись на словесну вказівку; вправляти у складанні та вимові речень (Квіти ростуть на галявині. На галявині виросли красиві квіти.); виховувати уважність, самостійність.

Матеріал: круг — галявина з цупкого картону (дерева), у якому вирізані чотири круга різного розміру; 8 силуетних картинок-квіточок відповідного до вирізів розміру. Квіти: мак, ромашка, тюльпан, півонія, чорнобривець тощо (можуть бути й інші квіти відповідно до програми та регіону).

Вихователь Малігон М.М.