27.04.2020 ІІ молодша “В” (Горішок) (Вихователі Рябко Т.М., Красножон Т.В.)
Тема дня: Городні рослини, умови їх вирощування.
Заняття: Художня література
Тема. Читання твору Н. Забіли «Ясоччина грядка»
Мета: закріплювати уявлення дітей про весняні явища та працю на городі; вчити розуміти віршовану розповідь, відповідати на запитання за її змістом; розвивати пам’ять, увагу; виховувати любов до праці, бажання працювати.
Матеріал: ілюстрації до твору, уривок вірша Н. Забіли «Сонячно».
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент.
– Діти, яка сьогодні погода?
Читаєм дітям уривок вірша Н. Забіли «Сонячно».
— Чи добра погода? —
Спитала Маринка.
— На синьому небі
Нема ні хмаринки.
Всміхається сонце.
Усе зацвіло.
І ллється у вікна
Весняне тепло.
А люди веселі
Спішать працювати:
Копати городи,
Поля засівати,
Щоб сил набирались
Зернинки малі
У сонцем зігрітій
Вологій землі.
Бесіда за змістом твору.
— Яке тепло ллється у вікна?
— Куди поспішають люди?
— Що вони будуть робити?
ІІ. Основна частина.
Пропонуєм дітям послухати твір Н. Забіли «Ясоччина грядка».
Ранком сонце лине просто в хату, промені лягають на поріг.
Вийшла Яся у садок гуляти, де ще так недавно танув сніг. А тепер — росте на гіллі листя, горобці веселі цвірінчать, і нової травки гострі списи з-під трави торішньої стирчать.
Край паркану — що це роблять діти? Скільки сміху, галасу й турбот! Підійшла Ясюня подивитись:
— Це ж вони тут скопують город!
Сміх і галас:
— В мене будуть дині!
— В мене морква!
— В мене буряки!
А в того — гарбуз з смачним насінням, і в’юнкий горох, і огірки…
А Ясюня ще така маленька, наймолодша між усіх діток: чорні очка, личко рожевеньке і кругленька вся, як огірок.
Тягне Яся і собі лопатку,— ой, яка ж велика та важка!
— Буде в мене теж маленька грядка, як у всіх дітей із дитсадка!
І скопала грядку наша Яся, не відстала від усіх діток, їй, щоправда, допоміг Михасик, та Роман, та Лесь, та Ігорьок…
— Ну, мала, яке ж тобі насіння?
А мала не знає, що й саджать. Посадити б їй солодкі дині, що під сонцем, як свинки, лежать? Чи червону моркву? Чи салату?
Чи смачні зелені огірки? Чи капусту — потім шаткувати? Чи горошок, щоб зривать стручки?..
Узяла Ясюня по зернятку й буряків, і моркви, й те, і те…
Ой, і буде ж у Ясюні грядка, мабуть, краща, ніж у всіх дітей!
Йде робота радісна і спора, веселіша за найкращу гру. А весняне сонце лізе вгору, і пече, й цілує дітвору.
Розглядання ілюстрацій та бесіда за змістом твору.
— Як називається твір Наталі Забіли?
— Про кого йдеться у творі?
— Кого побачила Яся?
— Що робили діти?
— Що Яся теж захотіла зробити?
— Хто їй допомагав?
— Що Яся хотіла посадити?
— Які будуть у Ясі грядки?
— Яка робота була в дітей?
Фізкультхвилинка.
Дзінь-дзелень, дзінь-дзелень,
Працювали цілий день.
А тепер спочинем трішки,
Розімнемо ручки й ніжки.
Руки вгору, руки вниз,
На всі боки повернись.
У долоньки поплескали
І руками помахали.
Ніжками затупотіли,
Потім дружно всі присіли.
Встали хутко, посміхнулись
І до праці повернулись.
Дидактична гра «Що де росте».
Мета: розширювати й уточнювати уявлення дітей про овочі та фрукти (де вони ростуть); розвивати пам’ять, мовлення, уважність.
Матеріал: вирізані з паперу овочі та фрукти, макет дерева, макет городу.
Пропонує дітям по черзі підійти до столу і взяти один овоч або фрукт, назвати його, визначити, де він росте, та
відповідно покласти на макет городу або повісити на макет дерева.
Наприклад, дитина бере яблуко і розповідає: «Це яблуко, воно росте в саду на дереві», потім підходить до макета дерева і вішає вирізаний з паперу фрукт на нього.
ІІІ. Підсумок.
-Що цікавого ви дізнались сьогодні?
Вихователь: Рябко Т. М.