17.04.2020 І молодша “Б” (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня: «Весняний день – рік годує» (на городі, в саду)
- Заняття Музичне (за планом музичного керівника)
- Заняття Художня література
Тема. Здрастуй сонечко
Мета: продовжувати розвивати пізнавальний інтерес дітей до довкілля, зі змінами в довкіллі з настанням весни; удосконалювати зв’язне мовлення дітей, уміння будувати речення; формувати розуміння запитань порівняльного характеру; розвивати чіткість мовлення, дрібну моторику рук, пам’ять, мислення; вправляти у довгому видиху, звуконаслідуванні; збагачувати словник за темою; виховувати інтерес до природного довкілля, до художнього слова.
Попередня робота: спостерігати за сонцем під час прогулянок; розучити закличку «Вийди, вийди, сонечко»; читати художні твори про сонечко.
Матеріал: площинне сонце, ілюстрації свійських тварин, птахів.
Хід заняття
- Організаційний момент
Вихователь. Діти, до нас у гості сьогодні завітало сонечко.
Пальчикова гра «Сонечко»
У дітей руки перехрещені тильним боком долонею до себе. Спочатку пальці обох рук стиснуті в кулаки, потім пальці-«промінці» розпрямляються, руки повертаються праворуч-ліворуч.
Ясне сонечко в кімнату
Дивиться в віконечко,
Дуже раді всі малята,
Плескають в долонечки.
Наприкінці віршика діти плескають у долоні.
— Привітаймося з сонечком, діти!
Мовленнєва вправа «Доброго ранку!»
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, тобі і мені!
- Основна частина
— Діти, яка зараз пора року?
— Так, весна. Із настанням весни стає тепліше, тане сніг, біжать струмки.
Земля пробуджується, оживає, зігрівається.
— Хто зігріває все навколо — нас, землю, дерева, кущі?
— Яким сонечко стає навесні? (Теплим, яскравим, щедрим, добрим, ласкавим)
— Де сонечко зараз знаходиться на небі? (Угорі, високо)
— Де було сонечко взимку на небі? (Низько)
— Що буває, коли сонечка вдень немає, воно за хмарами? (Похмуро, сіро)
— Що буває, коли сонечко сідає за обрій? (День завершується, настає ніч, темрява)
— Пограймо у гру з сонечком. Воно хоче нас зігріти після зими.
Вправа на розвиток мовленнєвого дихання «Дотягнися до сонечка»
Діти тягнуться до сонечка, піднімаючи руки через сторони і роблячи глибокий вдих. Опускаються на носочки, роблять спокійний видих.
Сонечко, сонечко,
Виглянь у віконечко,
Дітки гуляють,
Тебе виглядають.
Ой, сонечко, сонечко, засвіти!
Буду краще я рости.
— Нам тепло від сонечка, під його промінцями. Скажемо сонечку, як ми його будемо кликати, коли нам буде холодно.
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квітоньки,
На маленькі дітоньки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
Спочатку вихователь промовляє вірш-закличку повністю. Потім промовляє закличку, не кажучи останнє слово у кожному рядку.
— Коли на вулиці тепло, усе прокидається від зимового сну і радіє сонечку.
Дидактична гра «Усіх сонечко розбудило»
Діти обирають собі ілюстрації знайомих птахів, свійських тварин. Вихователь пропонує скласти речення за його зразком з опорою на картку.
Сонечко розбудило півника. Півник привітався з сонечком: «Ку-ку-ку-рі-ку!»
Сонечко розбудило ворону. Ворона привіталася з сонечком: «Кар-кар-кар!»
Сонечко розбудило котика. Котик привітався з сонечком: «Няв-няв-няв!»
III. Підсумок
— Молодці, діти! Прощаймося з нашим сонечком, разом розповімо йому ще
раз закличку «Сонечко, сонечко».
— Пограймо у цікаву гру.
Рухлива гра «Сонечко і дощик»
За словами вихователя «Сонечко світить — всі гуляють діти» — діти бігають, «гуляють». На слова «Дощ пішов — скоріш, малята, час ховатися в кімнату!» — діти повертаються і сідають на стільчики.
Ясне сонце виплива,
Коту спинку пригріва.
Кіт воркоче, кіт муркоче,
Ніби щось сказати хоче.
(М. Рильський)
ЗДРАСТУЙ, СОНЕЧКО!
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золоте! —
Я всміхаюсь квіточці —
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
— Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся —
Зичу всім добра!
(М. Познанська)
Вихователь Бойко Н.Є.