27.04.2020 І молодша “А” (Дюймовочка) (Вихователі Ковач Н.А., Малигон М.М.)
Тема тижня: Пізнай себе
Тема дня: «Я – хлопчик, я – дівчинка» (ідентифікація своєї статевої належності, диференціація)
- Заняття Музичне (за планом музичного керівника)
- Заняття Сенсорика Тема. Помічники Олі
Мета: надавати дітям можливість добре засвоїти свою статеву приналежність;учити називати частини тіла та обличчя; вчити розрізняти багато, мало, один предмет, два, пара; формувати у дітей уміння і навиків утворення множини іменників (один, багато). розвиватидрібну моторику рук.
Попередня робота: читати вірш ЄвгеніяКірганова «Помічники Олі».
Матеріал: ілюстраціїлюдини, дзеркало, зображення з зображенням одного і декількох однакових предметів частин тіла
Хідзаняття
- Організаційний момент
Вих. загадуєдітям загадку про дзеркало.
Хтозавжди нам правду скаже
І самих себе покаже.
Усі: великі і малі
Себе побачать в дзеркалі.
Дидактична гра «Що у мене є?»
Виховательпропонуєдітямпоглянути на себе у дзеркало, показати і назватичастинисвоготіла: руки, ноги, голова, очі, рот, ніс, вуха, волосся.
- Основначастина
— Маємо помічників — ценаші ручки, ніжки, очі, зубки.
Пальчикова гра «Миємо руки»
Вправа «Миємо руки»
Ритмічно потиратидолоні, начебтомиємо руки.Узяли духмяне мило,Добре руки з ним помили.
Вправа «Струшуємо водичку з рук»
Пальці стиснути в кулачок, потім з силою випрямитиїх, наче струшуючи водичку.Полетіли від води Бризки з рук туди-сюди.
Вправа «Витираємо руки»
Енергійними рухами імітувати почергове витирання кожної руки рушником.
— Як нам допомагають ніжки?— Що ми робимо ніжками? (Ми можемоходити, бігати, стрибати.)
— Покажімо, як ми це вміємо робити.Діти бігають, стрибають, ходять.
— Що ми зараз робили?
— Як нам допомагають ручки?
— Що ми робимо ручками? (Ми можемоплескати в долоні, махатиручками, грати.)
Діти наслідуютьрухи дорослого.
— Що ми зараз робили?
— Як нам допомагаютьочі?
— Що ми можемо бачити очима? Заплющте очі! Ви зараз бачите щось? Розплющтеочі.
— Скільки у нас очей? Порахуймо! (Одне, два. Двоє очей.)
— Як нам допомагають зубки?
— Що ми можемо гризти зубками?
— Скільки у нас рук? Порахуймо! (Одна, дві. Дві руки.)
— Скільки ніг? Порахуймо! (Одна, дві. Дві ноги.)
— Скільки вух? Порахуймо! (Одне, два. Два вуха.)
Рухлива гра «Знайди собі пару»
Діти стають парами хто з ким хоче. За умовним сигналом вих. діти розходяться або розбігаються по групіу, використов. всю площу. За словами вихователя: «Знайди собі пару!» — діти повинні знайти свою пару і взятися за руки. Тому, хто довго шукає свою пару, діти можуть говорити: «Олю, Олю, поспішай, швидше пару вибирай!»
Гра повторюється декілька разів, при кожному повторенні діти міняються парами.
III. Підсумок
— Молодці! Дякую вам, діти, вигарнорозповідаєте про себе, про своїх помічників.
Додаткови йматеріал Вірші В. Паронової
ГОЛОВА
В мене кругла голова:
Ока два і вуха два,
Ніс один і рот маленький,
І волоссячкотоненьке.
ОЧІ
Очі, очі, оченята!
Як заплющу — буду спати,
Як розплющу — все побачу,
Насварять мене — заплачу.
ЩОКИ
Гарніщічки в малюків
—І гладенькі, і м’які.
Щічкиїстипомагають
—Кашу в ротику тримають.
Вихователь : Карбула М.О.