27.03.2020 І молодша “Б” група (Казка) (Вихователі Бойко Н.Є., Волохова Н.О.)
Тема дня: «Таємниці театру»
Заняття №1
Музичне(за планом муз.керівника)
Заняття №2
Худ.літератера
Драматизація потішки«сорока -ворона»
Мета:поглиблювати знання дітей про птахів довкілля; продовжувати ознайомлювати дітей з малими фольклорними формами художньої літератури — потічками; учити слухати і розуміти зміст пісеньки-забавлянки; розвивати вміння давати відповіді на запитання; збагачувати словник дітей; розвивати дрібну моторику рук; вправляти в імітації рухів; виховувати емоційне сприймання забавлянки.
Обладнання: іграшка сорока (або виліплена із пластиліну).
Хід заняття
Психогімнастика «Ворона»
Вихідне положення — руки підняти через боки вгору. Повільно опускаючи руки і присідаючи, діти вимовляють протяжно «К-а-а-а-р!». Набуваючи початкового положення, діти роблять мимоволі вдих.
Сюрпризний момент
- Хто стукає у віконце?
Стрекотуха білобока,
Звуть усі її…. (сорока).
Так. Ми бачили її на прогулянці.
Молодці! Послухайтевірш.
СОРОКА-БІЛОБОКА
Сорока-ворона
На припічку сиділа,
Діткам кашку варила,
Ополоником мішала
І хвостиком накривала,
Малих діток годувала:
— Цьому дам, цьому дам,
Цьому дам, цьому дам,
А цьому не дам,
Бо цей бецман
Круп не драв,
Дров не рубав,
Води не носив,
Діжі не місив
— Справжній лежень!
Сорока-ворона
Діткам кашку варила,
На порозі студила.
Діткам роздавала
І таке казала:
— Цьому кашки дам,
Бо дрова рубав,
І цьому накладу,
Бо ходив по воду.
Оцей піч топив,
Оцей хату мів,
А оцей сидів на ґанку
До самого ранку,
Нічого не робив,
То ж на кашу не заслужив.
Не сиди на ґанку,
Слухай добре мамку.
(Н. Забіла)
Бесіда за змістом вірша
- Про яку пташку говориться у вірші?
- Скільки було у сороки діток-сороченят?
- Як дітки-сороченята допомагали мамі-сороці?
- Чи всі діти допомагали мамі?
- Як мама-сорока ставилася до своїх діток?
Драматизація потішки «сорока -ворона»
Молодці! Сорока до нас завітала .Вона пропонує вам пограти з нею.
Гра-імітація
Діти імітують помішування кашки в долоньці.
Сорока –ворона
Діткам кашку варила.
(Перебирають пальчики від мізинчика,згинаючи їху кулачок.)
Тому дала, тому дала, тому дала, тому дала,
(Беруться за великий пальчик, трясуть ним.)
А току не дала.
Бо він ледар: дрож не рубав,
Печі не палив, каші не варив.
Діток гуляти не водив — іди собі геть!
(Легенько смикають за пальчик.)
Підсумок заняття.
Молодці, діти! А ви допомагаєте своїм матусям удома? Як саме?
Вихователь Бойко Наталія Євгенівна