26.03.2020 Середня “А” група (Капітошка) (Вихователі Лалетіна Л.М., Сахно Г.В.)

Тема дня:» День мистецтва»

Тема заняття з художньої літератури: Заучування вірша Андрія М’ястківського «Котики-воркотики»

Програмовий зміст:удосконалювати навички виразного читання віршованих творів,інтонаційного передавання виражальних засобів та характеру твору;розвивати вміння звертати увагу на художні образи, епітети.порівняння. пам’ять , логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Матеріл: букет вербових котиків, ілюстрація дерева верби, аудіозапис «Звуки весни», костюм Весни для вихователя.портрет поета А М’ястківського.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Звучить аудіозапис « Звуки весни».  Заходить вихователь у костюмі Весни.

Вихователь. Добрий день, мої любі малята! Господар лісу перетворив мене на помічницю Весни і дав завдання:пробудити від зимового сну найперші  весняні квіти – квіти верби, вербові котики. Діти, ви мені допоможете? Треба всім нам дружно вивчити чарівні слова, які записав у Весни український поет Андрій М’ястківський.

Вихователь демонструє портрет поета і читає його вірш «Котики – воркотики»

Котиків-воркотиків  рясно  на вербі

Котиків-воркотиків  я нарву собі.

Котики-воркотики  всілися рядком.

Поїть сонце котиків теплим молоком.

Котики-воркотики в мене на вікні.

Котики-воркотики_-  гості весняні.

Не глядить на котиків лиш вусатий кіт,

Мабуть, зна, що котики – то вербовий цвіт.

Вихователь читає вірш вдруге.

Дидактична гра «Про що нам віршик розповів?»

Діти закінчують рядки вірша, таким чином відповідаючи на питання за змістом вірша з реальною опорою на текст.

Фізкультхвилинка.

Діти повторюють за вихователем

рухи відповідно до тексту вірша.

Вихователь зосереджує дітей та читає вірш втретє.

Вихователь  запрошує дітей підходити до ілюстрації верби.

• Ви добре запам’ятали вірш? Тож підходьте до верби, як скажете чарівні слова, які щойно вивчили, верба подарує вам свою гілочку з котиками.

Дидактична гра «Оживи гілочку верби»

Діти самостійно декламують вірш.

Виховавтель : Дякую вам, милі діти! Допомогли мені виконати наказ Господаря лісу. Тепер можете зібрати ці гілочки вербі і подарувати своїм матусям. А мені час до лісу.

Вихователь виходить з   кімнати, перевтілюється з образу Весни , заходить до дітей і пригощає від імені Господаря лісу і Весни солодощами.

Діти ласують.

Вихователь Лалетіна Л.М.