26.03.2020 ІІ молодша “Б” група (Сонечко) (Вихователі Кишка Т.Ю., Білевщук О.В.)

Заняття. Ліплення

Тема: Качка з каченятами

Мета: Розвивати у дітей цікавість до навколишнього світу природи, навчати створювати  композицію, учити передавати образ в ліпленні, використовуючи скульптурний спосіб ліплення- відтягувати від усього шматка пластиліну таку кількість матеріалу, що знадобиться для моделювання голови птаха; розвивати вміння застосовувати знайомі прийоми ліплення- прищеплення хвостика, витягування дзьоба. Формувати вміння передавати характерну будову, форму, пропорції; розвивати дрібну моторику, творчу уяву. Виховувати радість від результатів власної роботи.

Матеріал: іграшка- каченя, ілюстрація”Качка з каченятами”, пластилін, дощечка, стеки, “панорама” озера з фольги або паперу синього кольору.

1 Організаційний момент

-Хто завітав до нас у гості? Це маленьке каченя.

-Звідки воно? Де його мама?

Дид. гра “Мами з діточками”

Батьки читають віршик, а діти самі додають слова, що називають малят певної тварини чи птахів.

У всіх мам- малята,

В кішки – …(кошенята),.

В собачки – …(цуценята),

В гуски – …(гусенята),

В корівки – …(телятка),

В овечки – …(ягнятка),

В качки – …(каченятка),

Запропонувати дітям відтворити голоси дитинчат.

2 Мотивація

-Запропонувати розглянути дітям ілюстрацію ” Качка з каченятами”. Це – родина каченяти.

Читання вірша

Качка

Качка перевальцем йде,

Каченят своїх веде

І покрякує тихенько:

– Кря-кря-кря!

Ідіть швиденько!

Не губіться, час не гайте,

У біду не потрапляйте!

А маленькі каченята

Йдуть точнісінько,  як мати:

З боку в бік гойдаються,

Ніби коливаються.

Йдуть на ряску на ставок.

Качка перша в воду – скок!

А слідом малята,

Жовтенькі качата.

-Яке чудове “озеро” ми приготуємо для качки з каченятами! Наші птахи будуть плавати у воді.

3 Продуктивна діяльність

Цілий шматок пластиліну розминаємо в руках, щоб він був м’який. Від верхньої частини трішки відтягуємо голову, не відриваємо. На голові витягуємо широкий дзьоб та округлюємо. З нижньої частини шматка витягуємо хвостик качки і загострюємо. Стекою малюємо крила. Лапок не потрібно, адже їх не видно, коли качка пливе.

Запропонуйте виліпити для нашого каченяти родину – братиків та сестричок.

Творчих наснаги вам та успіхів.

В кінці ліплення обов’язково зробіть аналіз роботи і подякуйте дітям за старанність.

Вихователь: Кишка Т. Ю.