21.04.2020 Середня “Б” (Бджілка) (Вихователі Юва О.В., Шерепа Д.В.)
Тема дня «Дитина і природа»
1.Зан.Розвиток мовлення
Тема :«Сірники – це небезпечно»
Мета: Навчати дітей уважно слухати текст вірша, виразно переказувати його. Розвивати навички зв’язного мовлення. Виховувати свідоме ставлення до безпеки життя людини, розширювати уявлення дітей про працю людей відомих професій, зокрема професії пожежника.
Обладнання: ілюстрації до використаних художніх творів, малюнки або слайди на протипожежну тематику.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Вихователь (звертається до дітей). Є багато різних іграшок, якими ви полюбляєте гратися. Назвіть, будь ласка, свої улюблені іграшки, (Діти перераховують іграшки.) Але є речі, про які дорослі вам кажуть: «Це не іграшки, це небезпечно!»
На дошці з’являється зображення сірників, свічки.
2.Вихователь загадує дітям загадки.
а)У картонній хаті
Дивовижні браття
Дерев’янії живуть,
Всім вогонь роздають.
б)Хоч не лід, а розтає,
Світло та вогонь дає.
(Свічка.)
Запитання : Діти! Як ви гадаєте, чому дорослі називають сірники небезпечними?
3. Читає уривока з вірша.І. Січовик « Сірники»
В кімнаті затишній, в маленькій коробці
Жили сірники –не абиякі хлопці.
Були вони схожі, як схожі близнята,
Траплялось, що брат себе плутав із братом.
4. Бесіда з дітьми про сірники.
-Чому сірники не можуть бути іграшкою?
-Що може трапитися, коли діти граються сірниками? (Пожежа.)
5.Вихователь пропонує послухати дітям вірш про те, як небезпечно гратися сірниками.
Вогонь працював у Кози у печі
Варив їй куліш, випікав калачі.
Вона ж годувала щоранку малят —
Трійко біленьких своїх козенят.
Ось мамі вже з дому рушати пора.
Лишається в хаті сама дітвора.
Ми будем слухняні! — синок запевня.
Куди ж це найменше спішить козеня?
Воно потихеньку взяло сірники
І вогник маленький пуска між тріски:
Ану, як у мами моєї, гори! —
І ось уже дим потягнувсь догори…
Сердитий вогонь розходивсь, гоготить! Сестричка з найменшим сховались умить. А брат не злякавсь: -сто-один подзвоню! Врятують пожежники нас від вогню!
6. Бесіда за змістом тексту:
Про кого розповідається у вірші?
Що зробила коза?
Що пообіцяли мамі діти?
Чи дотримали вони своєї обіцянки?
Що зробило найменше козеня?
До чого призвели пустощі малого козенятка?
Як вів себе вогонь?
Чи злякалися малята? Що вони зробили?
Як вчинив старший братик?
7. Запропонувати дітям переказати уривок вірша своїми словами.
Отже, старший братик вирішив викликати пожежних, щоб вони врятували діток та їхнє житло. Як ви гадаєте, що трапилось далі? Для тощо, щоб це дізнатись, послухайте продовження віршика.
— Ало! Загорілася хата в кози!
Адреса: Діброва, провулок Лози,
А номер в нас другий. Скоріше, сюди!
Мерщій порятуйте од злої біди!
Спішили сусіди — Лисиця, й Ведмідь,
І заєць — відомий усім скорохід.
І мчали в машині ген-ген із гори
Пожежники вмілі і мужні — Бобри.
Вогонь не давався, пручався, шипів,
Сердитий вогонь погасать не хотів —
Не дуже він любить сидіть у печі,
Варити куліш і пекти калачі.
Пожежу згасили. Живі малюки.
І каже Бобер: — Не беріть сірники!
І мовить коза: — Пам’ятайте завжди,
Що гра із вогнем приведе до біди!
8.Дітям пропонується переказати заключну частину вірша.
– Чим закінчився цей випадок?
– Чого не слід було робити, щоб не спричинити пожежі?
– Як називається професія людей, які приходять на допомогу під час пожежі?
На дошці з’являються малюнки або слайди із зображенням пожежника у відповідному одязі, протипожежного інвентарю (відро, драбина, пісок, сокира, лом), пожежної машини.
9.Підсумок заняття.
Вихователь. Діти! Чим, на вашу думку, професія пожежника відрізняється від інших професій? Що захищає цю сміливу людину від вогню та диму? Які інструменти необхідні людям цієї професії? Які якості повинні мати ці люди? Що необхідно робити, щоб не було пожеж? Хто із вас хотів би стати пожежним?
Юва О.В.