15.04.2020 Логопедична “Б” (Дзвіночок) (Вихователі Плохотникова Г.М., Сахно А.В.)

Тема дня: «Ігротека: великодні ігри з крашанками».               Заняття з математики.

Тема: Склад числа 9.Орієнтування у просторі.

Мета: закріпити навички прямої і зворотної лічби в межах 9 ,вчити порівнювати множини,визначати кількісне відношення(більше,менше,порівну); повторити склад чисел в межах 9; закріплювати назви площинних геометричних фігур; вправляти в орієнтуванні в просторі(зліва, справа,вгорі,внизу,посередині);

розвивати логічне мислення, пам’ять,творчу уяву;

виховувати уважність,активність на занятті.

Демонстраційний матеріал:білочка, лисичка, вовчик, зайчик, ведмедик (площинні);  грибочки, горішки, шишки, кошики для грибочків.

Роздатковий матеріал:малюнки геометричних фігур, цифри.

Хід заняття

І.Організаційний  момент

  1. Привітання

Встаньте діти всі рівненько

Посміхніться веселенько

Поверніться до гостей, привітайтесь:

«Добрий день!»

2.Інтелектуальна гра «Якщо хочеш…»

–Якщо ви хочете бути добрими і розумними,погладьте себе по голівці.

–Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть руки вгору.

–Якщо ви хочете допомагати один одному, візьміть товариша за руку.

–Якщо ви хочете бути веселими і здоровими, поплещіть у долоні.

ІІ.Мотиваційний момент

Вихователь. Діти, сьогодні нас запросили в гості. А хто запросив,ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

Що за дивна непосида

На стежину шишки кида?

З гілки скік та скік на гілку.

Ви впізнали? Та це ж…(білка).

-Правильно,ходімо в гості до білочки. Гляньте навколо, скільки шишок накидала білочка, але порахувати їх не вміє. Допоможемо їй? (Діти рахують шишки).

-Скільки шишок накидала білочка? (8)

-А давайте і ми пригостимо білочку шишкою.

-Скільки тепер стало шишок у білочки?(9)

-Як утворити число 9?

ІІІ.Основна  частина

Активізація  діяльності  дітей через гру

Вихователь.

Білочка Мілочка-Добра господиня.

В неї є горішки,

Шишок повна скриня

Ось метнулась білочка,

Заховалась в скриньці,

Це вона готує

Нам усім гостинці.

-Білочка хоче нас пригостити горішками. Але горішки  незвичайні із завданнями.

Перший горішок. Дидактична вправа «Знайди сусідів».

На дошці– малюнки «будиночків», в яких живуть числа.                                            –Записати сусідів чисел: 2, 4, 5, 7,  8.

Другий горішок. Вправа на засвоєння складу  чисел 8і 9.

На дошці–картинки кошиків з цифрами 8і 9,грибочки.

–Допоможіть білочці покласти грибочки до відповідних кошиків.(На грибочках записані приклади)

0+8 8+1

7+1 7+2

4+4 6+3

Третій горішок.Гра»Запитую-відповідай»

Мета:розвивати швидкість мислення.

–Скільки всього є пір року?

–Як утворити число 4?

–Яка пора року надворі?

–Назвати зимові місяці?

–Скільки днів у тижні?

–Як утворити число 7?

–З скількох частин складається доба?

–Назвати частини доби.

Четвертий горішок.Фізкультхвилинка «Білочки»

Один, два! Пострибали.

Три, чотири! Назад стали.

Лапки вліво, лапки вправо,

Лапки вгору підняли.

Всі тихесенько присіли,

Потім знову підвелись.

І крутились, веселились,

Усміхнулись.

Й за науку знов взялись.

П’ятий горішок. Порівнювання чисел у межах 9.                                                           –Порівняти числа:1 і 8;  8 і 4;  6 і 8;  9 і 8; 5 і 9;  9 і 9. (Робота в парах).

Шостий горішок.Дидактична гра «Домалюй».                                                                –Перетворити круги, трикутники, прямокутники на будь-які предмети.       (Робота в групах)

Вихователь.

-Діти,білочка назбирала шишок і горішків і хоче визначити,чого більше. Допоможемо їй?

-Скільки шишок назбирала білочка?(9)

-А скільки горішків?(6)

-Чого у білочки більше-шишок чи горішків?На скільки шишок більше?(на 3)

-Що треба зробити,щоб шишок і горішків було порівну?(Додати ще 3 горішки)

-Скільки тепер горішків?(9). А шишок?(9).

-То чого тепер більше-шишок чи горішків?(їх стало порівну).

-А що ще можна зробити,щоб горішків і шишок було порівну?(забрати 3 шиш-

ки)

-То скільки шишок стало? Горішків? Їх стало порівну.

Вихователь.

Білка ще й торгує трішки.

Продає свої горішки:

Лисичці-сестричці,

Вовчику,

Ведмедику волохатому

Та зайчику вухатому.

-Всі ці звірі  прийшли до білочки по горішки.

-Давайте визначимо,де хто знаходиться.Лисичка-внизу, вовчик – справа, ведмедик-зліва,зайчик- вверху, білочка – посередині.

IV.Підсумок заняття

–До кого ви ходили сьогодні у гості?

–Чим пригостила вас білочка?

–Яке завдання було найцікавіше?

–З чого складається число9?

 

  Заняття.Художня література
Тема: Заучування вірша А.Загородний «Вишиванка»
Програмовий зміст: Виховувати інтерес до народних традицій, бережне ставлення до національного одягу, бажання одягати його. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Вчити заучувати вірші за допомогою піктограм, виразно читати художній твір, визначати засоби емоційної виразності.

Хід заняття

  1. Сюрпризний момент.

-Діти, подивіться, хто сьогодні до нас прийшов у гості? (Україночка і українець).
-Як ви дізналися?
-А хто ходить в такому одязі?
-А навіщо вони його одягають?
А зараз ми пограємо в гру, яка називається «Назви елементи українського одягу» (діти передають по колу  м’яч і називають елемент українського одягу, наприклад: вишиванка, шаровари і т.п.)
-Діти, я знаю дуже гарний вірш. Його написав поет А.Загородний. А називається вірш «Вишиванка»

  1. Читаннявірша «Вишиванка»
    3. Бесіда за змістом

-Як називається вірш?
-Хто написав?
-Про що ви дізналися в цьому вірші?
4.Фізкультхвилинка
5. А зараз послухайте ще раз вірш

Читання вірша за схемою та бесіда за змістом:
-Хто вишивав вишиванку?
-Для кого сестричка вишивала вишиванку?
-Як звати братика?
-Чим вишивала?
-Яким буде Іванко у вишиванці?
Послухайте ще раз вірш.
6. Читання вірша дітьми за схемою (3-4 дитини)
7. Підсумок:

-Діти, який вірш сьогодні ми вчили?
-Ось я вам приготувала сорочку?
-Давайте оздобимо як вишиванку?
Діти сідають за столи і виконують завдання.

 

Вихователь: Сахно А.В.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *