14.04.2020 Поради психолога (Практичний психолог Черненко О.В.)

Корисні поради та рекомендації для батьків.

Арт-терапія – це своєрідна форма психотерапії, яка заснована на заняттях творчістю. Говорячи простою мовою, це терапія мистецтвом. Її метою є розвиток самовираження і самопізнання дитини. До основних методів даної терапії відносяться малюнки, аплікації, виготовлення фігурок з пластиліну або ж інших конструкцій з підручних матеріалів. Вона застосовується для корекції тривожності, депресії, агресивності, соціальної адаптації, неадекватної самооцінки та інших складних станів. Розглянемо цей вид терапії стосовно комплексів і страхів.

Працюючи з дітьми, дуже важливо використовувати як можна більш гнучкі форми впливу на психіку. Таку можливість нам надає метод арт-терапії, який допомагає дитині усвідомити, програти і пережити конфліктну ситуацію або проблему зручним і доступним для його психіки способом. Найбільш ефективна корекція страхів методом малювання. Для цього, за місяць до початку психологічного аналізу, діти приносять свої вже готові малюнки і показують їх іншим дітям у групі. Це допомагає викликати у дитини інтерес до малювання. На наступному етапі занять діти вибирають собі теми для малюнків, а психолог аналізує їх. Далі дітям пропонують виконати малюнки на певні теми: «кого я боюся», «я вдома», «я гуляю» і т.д. Завдання четвертого етапу – усунути наявні страхи. Для цього психолог обговорює їх разом з дитиною, а потім пропонує намалювати.

Дуже важливо, аналізуючи малюнки, схвалювати їх, проявляти інтерес, щоб викликати у дитини гордість за відповідально виконане завдання. Через якийсь час малюкові показують його малюнки і запитують, чи викликають вони страх. Якщо відповідь негативна, дитину обов’язково треба похвалити. Ті страхи, які подолати не вдалося, малюють знову, а потім психолог пропонує намалювати те, чого дитина вже не боїться, стимулюючи подолання страхів.Кожна людина має здатність одночасно переживати кілька емоцій. Внутрішня боротьба цих емоцій між собою викликає певні почуття, які називають комплексами.

Способи арт-терапії, спрямовані на боротьбу з комплексами, дозволяють нам зняти напругу, врегулювати психосоматичні процеси, змоделювати позитивний психоемоційний стан, скоригувати порушення в спілкуванні і сформувати адекватну самооцінку.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *