09.04.2020 Середня “В” (Зірочка) (Вихователі Стадник О.Є., Варкентін С.М.)

Тема дня: Працюємо в природі

Заняття : Ознайомлення з соціумом.

Тема заняття: Праця дорослих навесні.

Мета заняття: збагачувати знання дітей про роботу дорослих навесні; розвивати пізнавальний інтерес; закріплювати знання про професії садівника, городника, квітникаря; розвивати вміння класифікувати  групи предметів- насіння квітів, овочів, знаряддя праці для саду,городу, клумби; привернути увагу до рук людини- працьовиті, невтомні; закріплювати уявлення про весняні зміни в природі та весняні роботи; виховувати повагу до людей різних професій, бажання приймати посильну участь у праці,дбайливе ставлення до її результатів

Матеріал: насіння квітів та овочів; картинки із зображенням овочів, фруктів, садових квітів; картки з зображенням різних інструментів для роботи в саду,городі, на клумбі.

Хід заняття

-Яка зараз пора року? Доведіть. Чим навесні займаються дорослі у садах? на квітниках? на городах? Навіщо вони поспішають усе це зробити навесні?

Читання вірша Н. Забіли «Сонечко»

Показати дітям насіння овочів і квітів.

-Що це? Мабуть, весна хоче,щоб і ми взяли участь у весняних роботах. Адже в народі кажуть: «Прийшла пора -закочуй рукава»

-Як називають професію людини ,яка працює на городі, в саду, на квітнику?

Дидактична гра «Що де росте?»

Показати дітям картки із зображенням фруктів ,овочів, квітів. Необхідно розподілити їх на 3 групи (що росте на городі, в саду, на клумбі)

Діти розглядають насіння. Чому немає насіння для саду?

Запропонувати дітям посіяти насіння в стаканчики.

Фізкультхвилинка

Дзінь-зелень, дзінь-зелень,

Працювали цілий день.

Розімнемо ручки й ніжки.

Руки вгору, руки вниз

На всі боки повернись.

Читання вірша М.Познанської «Наші грядки»

Дидактична гра «Кому ,що потрібно для роботи?»

Діти розглядають картки з зображенням знаряддя праці (лопата, граблі, сапка, ножиці-сакатор, відро,поливальниця),називають їх та як використовують.

Підсумок

-Що ми можемо сказати про руки людей,які працюють на землі

 

Тема заняття: Чарівна квітка

Мета заняття: Вчити дітей викладати квіти із заготовок. Вправляти у наклеюванні предметів на основу. Розвивати креативне мислення, сприйняття кольорів, моторику. Виховувати охайність.

Матеріал: заздалегідь заготовлені дорослими3 квітки з кольорового паперу різні за розміром,

2 листочки, 1 стебло, ваза, різнокольорові гудзики, двобічна клейка стрічка (скотч),клей.

 

Хід заняття

1 Організаційний момент

Читання вірша Олени Пчілки «Весняні квіти»

Весна чарівниця,

Неначе цариця,

Наказ свій послала,

Щоб краса вставала.

І проліски і травка,

Й зелена муравка,

І кульбаба рясна,

Й фіалочка ясна-

Всі квіти весняні…

-Які весняні квіти ми знаємо?

-Чи можна їх рвати? Чому?

-Але ми можемо зробити чарівну квітку своїми руками.

2  Показ та пояснення

Дитина викладає та наклеює квітку з 3 елементів від великої до найменьшої.

Наклеює вазу, стебло, листя, квітку.

Дорослий наклеює скотч на вазу, а дитина прикрашає вазу гудзиками,притискаючи їх до скотчу та утворюючи візерунок.

Підсумок

 

 

Вихователь:  Стадник Олена Євгенівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *